lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas policininką papirkti bandęs vyras

2014.01.31

Penktadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 42 metų E. B už bandymą papirkti policijos pareigūną, kad šis netikrintų jo blaivumo ir nerašytų administracinio teisės pažeidimo protokolo, skyrė 13 tūkst. litų baudą.

Praeitų metų birželio 30 d. naktį į  Alksnynės kontrolės postą atvažiavęs nuteistasis atkreipė Neringos policijos patrulio dėmesį dėl įjungto garsinio signalo. Priėjus prie E. B. vairuojamo automobilio, pareigūnui kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus, todėl paprašė jo pasitikrinti girtumą. Nuteistasis siekė to išvengti, todėl pasiūlė 200 litų, o vėliau į automobilio techninės apžiūros dokumentą įdėjo 600 litų ir juos padavė policininkui.

Apie bandymą papirkti patrulis pranešė Neringos policijos komisariatui. Atvažiavus kitiems pareigūnams, nuteistasis sutiko pasitikrinti neblaivumą. Jam buvo nustatytas 1,46 promilių girtumas. 

E. B. kaltu neprisipažino ir tvirtino, kad pinigai minėtame dokumente atsirado per atsitiktinumą, o jį sulaikęs pareigūnas pranešė apie kyšio davimą supykęs dėl nuteistojo pasakytų žodžių.

Teismas nustatė, kad E. B. suvokė duodantis kyšį, suprato, jog siekia neteisėto pareigūno neveikimo vykdant įgaliojimus. Skiriant bausmę, buvo atsižvelgta į nuteistojo atsakomybę sunkinančią aplinkybę - nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Kęstutis Butvydas
Klaipėdos miesto apylinkės teismo
atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 46) 47 47 73,
el. p. kestutis.butvydas@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus