lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas sukčius dėl suklastotų buto nuomos sutarčių

2014.11.05

2014 m. lapkričio 5 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje vyras buvo kaltinamas dėl sukčiavimo ir dėl dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo arba realizavimo.

Teismas nustatė, kad S. G. 2013 m. birželio 1 d. išsinuomojęs butą Vilniuje, ir žinodamas, kad šio buto išnuomoti (subnuomoti) neturi teisės, interneto svetainėse www.domoplius.lt, www.skelbiu.lt ir www.aruodas.lt paskelbė melagingą skelbimą apie šio buto nuomą, taip suklaidino šešis nukentėjusiuosius, kad jis yra teisėtas buto savininkas, pasirašė su nukentėjusiais asmenimis nuomos sutartis kito asmens vardu, ir iš nukentėjusiųjų paėmė 500-900 Lt, neva kaip avansą už buto nuomą, taip panaudojant suklastotą dokumentą apgaulės būdu savo naudai įgijo svetimą turtą.

Nors nuteistasis kaltę neigė, nurodydamas, jog nei su vienu iš nukentėjusiųjų nuomos sutarties nepasirašė bei iš jų pinigų neėmė, o tik aprodė žmonėms nuomojamą butą, teismas tokius vyro parodymus vertino kritiškai kaip siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Teismas nusprendė vyrą pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas ir paskirti 4550 Lt dydžio baudą. S. G. 2014 m. gegužės 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu taip pat buvo nuteistas už subnuomą neturint teisės to daryti, todėl teismas paskirtas bausmes subendrinto ir galutinę bausmę paskyrė – 7670 Lt dydžio baudą.

Teismas patenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius ir priteisė iš S. G. jų naudai 3900 Lt turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.