lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas vilnietis mirtinai partrenkęs pėsčiąjį

2014.11.24

2014 m. lapkričio 24 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje S. B. (1985 gim.) buvo kaltinamas dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo ir palikimu be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Nuteistasis S. B. 2014 m. sausio 24 d. neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės, mūrinių garažų teritorijoje, laiku nesugebėjo sustabdyti vairuojamo automobilio ir partrenkė pėsčiąjį, kuris nuo įvykio metu patirtų sužalojimų mirė.

Bylos nagrinėjimo metu surinktais įrodymais, teismas nustatė, jog S. B., vairuodamas transporto priemonę esant minusinei aplinkos temperatūrai, slidžiai kelio dangai, veikė nusikalstamai nerūpestingai – nepasirinko saugaus greičio, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, t. y. į kelio būklę, meteorologines sąlygas, iškilus eismo saugumo grėsmei ir atsiradus kliūčiai (pro garažų teritoriją einančiam pėsčiajam), laiku nesugebėjo sustabdyti vairuojamo automobilio ir partrenkė pėsčiąjį. Teismas pabrėžė, kad vyras turėjo pareigą rūpintis nukentėjusiu asmeniu, bet jam nepagelbėjo, kai grėsė pavojus šio žmogaus gyvybei, nepranešė apie įvykį policijai, nesuteikė būtinos medicininės pagalbos nukentėjusiajam, o tyčia patraukė nukentėjusįjį iš įvykio vietos į garažą, kuriame jį užrakino ir paliko numirti, o pats iš įvykio vietos pasišalino ir pasislėpė.

Teismas nusprendė, S. B. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimus, ir skirti jam subendrintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą 4  m. 9 mėn., ją atliekant pataisos namuose. Nuteistas taip pat turės atlyginti byloje pareikštus civilinius ieškinius, kurių suma viršija 100 000 Lt.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į vyro asmenybės pavojingumą: 10 kartų baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų 4 kartus - dėl nustatyto greičio viršijimo, nusikalstamą veiką padarė neturėdamas teisės vairuoti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Airinė Šerelytė-Skistymienė         
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. airine.serelyte@teismas.lt