Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas vyras, už atsisakymą vartoti alkoholį į nugarą smogęs peilį

2021.07.19

Už sunkų sveikatos sutrikdymą, 52 metų Kėdainių rajono gyventojui V. D. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai šiandien priimtu nuosprendžiu skyrė galutinę - 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Bausmės metu V. D. įpareigotas dirbti/tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje; per 1 mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti ir bausmės laiku gydytis priklausomybės ligas. Taip pat V. D. uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

V. D. nuteistas už tai, kad jis 2021 m. balandžio 2 d. apie 21.30 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, gyvenamojo namo, Kėdainių rajone, rūsyje, tyčia peiliu vieną kartą smogė nukentėjusiajam į nugarą ir taip sunkiai sutrikdė nukentėjusiojo sveikatą.

Nukentėjusiojo teigimu, V. D. supykęs, kad nukentėjusysis su juo daugiau negers ir ketina eiti namo, vieną kartą smogė peiliu jam į nugarą.

Teisminio nagrinėjimo metu V. D. kaltu prisipažino, nurodė, kad peiliu dūrė nukentėjusiajam, su kuriuo gėrė degtinę, į nugarą. „Labai gailisi. Mano, kad jam reikia gydytis dėl alkoholio vartojimo.“ – teigiama teismo nuosprendyje.

Skiriant bausmę V. D., teismas įvertino tai, kad V. D. kaltu prisipažino, gailėjosi, atsiprašė ir susitaikė su nukentėjusiuoju, atlygino žalą nukentėjusiajam ir Ligonių kasai, atsižvelgė ir į tai, kad V. D. -  neteistas, galiojančių nuobaudų neturi, dirba, seniūnijos pateiktoje charakteristikoje charakterizuojamas kaip mandagus, darbštus, bet išgeriantis, o išgėręs tampantis emociškai nestabilus; atsižvelgė ir į nukentėjusiojo, kuris teismui pareiškė, kad kaltinamajam atleidžia ir nenorėtų, jog jis būtų pasiųstas į pataisos namus, poziciją.

„Bausmės teisingumo principas yra vienas iš pamatinių bausmės skyrimo principų, įtvirtintų Baudžiamajame kodekse. Bausmė yra teisinga tada, kai atitinka padarytos veikos ir kaltininko asmenybės pavojingumą.“- pažymėjo teismas.

Teismas, skirdamas laisvės apribojimo bausmę, padarė išvadą, kad šis nusikaltimas V. D. gyvenime buvo atsitiktinio pobūdžio, kad kaltinamasis nėra tiek pavojingas visuomenei, kad reikėtų jį izoliuoti. „Yra pakankamai aplinkybių, leidžiančių paskirti švelnesnę, su realiu laisvės atėmimu nesusijusią, bausmę, kadangi įstatymo numatytos bausmės paskyrimas būtų aiškiai neproporcingas padarytai veikai ir pirmą kartą teisiamo kaltininko asmenybei bei nustatytoms bylos aplinkybėms .“- konstatavo teismas.

V. D. išaiškinta, kad jis privalo: be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, vykdyti teismo nustatytus įpareigojimus/laikytis draudimo, nustatyta tvarka atsiskaityti kaip vykdo įpareigojimus/laikosi draudimo. Jeigu asmuo vengia atlikti laisvės apribojimo bausmę, ši bausmė jam keičiama areštu.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vaiva Milkeraitienė
Teisėjo padėjėja, atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas
Tel. (8 347) 54348, mob. +370 603 50830,
El. p. vaiva.milkeraitienė@teismas.lt
https://kauno.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Spalis 2021
P A T K P Š S
27 28 29 30 1

2021.10.01  |  10:00

2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sekite mus