lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteistas vyriškis už grasinimą nužudyti

2014.10.14

Ukmergės rajono apylinkės teismas 2014 metų rugsėjo 22 d., teismo baudžiamuoju įsakymu  31 metų amžiaus Ukmergės rajono gyventojui E. A., grasinusiam nužudyti kitą žmogų, esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, paskyrė laisvės apribojimą 4 mėnesiams bei bausmės atlikimo metu vykdyti nustatytus tam tikrus įpareigojimus bei laikytis nustatytų draudimų. Taip pat kaltinamajam E. A. paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas probacijos tarnybos organizuojamose smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nustatė, kad šių metų rugpjūčio 31 d., apie 15 val., kaltinamasis E. A., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Ukmergės rajone esančio daugiabučio namo laiptinėje, spardė savo buto duris ir grasino užmušti jo į namus neįsileidusią žmoną R. A. Nukentėjusioji R. A., žinodama, kad jos sutuoktinis su savimi nešiojasi peilį, ir atsižvelgdama į pastarojo ankstesnius daugkartinius smurtavimo atvejus prieš ją, dėl ko ji nei karto nesikreipė į policijos pareigūnus, tąkart kaltinamojo E. A. agresyvų elgesį ir veiksmus suprato kaip realų grasinimą nužudyti.

Kaltinamasis E. A. visiškai pripažino savo kaltę ir nurodė, kad tądien garaže pavartojęs alkoholinių gėrimų, sugalvojo važiuoti grybauti. Todėl susiruošė į namus persiauti avalynę. Žmonai jo neįsileidus, jis supyko ir pagrasino ją užmušiantis. Po to, grįžęs į garažą ir paskambinęs žmonai vėl grasino, kad ją užmuš ir padegs buto duris. Kaltinamasis E. A. su savimi kišenėje turėjo ir kišeninį peilį, kurį, atvykus policijos pareigūnams, išsigandęs iš kišenės išmetė.

Skirdamas bausmę teismas įvertino tai, kad kaltinamasis visiškai pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi. Taip pat atsižvelgta tiek į padarytos veikos pavojingumo visuomenei laipsnį, tiek ir į paties kaltinamojo, kaip dirbančio asmens, asmenybę bei kad jis anksčiau nebuvo teistas. Kaltinamojo atsakomybę sunkina tai, kad jis veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.
Daiktinis įrodymas – peilis, įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, konfiskuotas ir sunaikintas.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjęs ir neskundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt