lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteisti garbaus amžiaus žmones nuskriaudę plėšikai

2015.05.18

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis 44 metų vyrui, kuris, apsvaigęs nuo heroino, apiplėšė 5 moteris, o 8 žmones apvogė, įsibrovęs į jų namus. A. B. (g. 1971) už grotų teks praleisti 4 metus.

Jo bendrininkas P.L. (g. 1986), kuris kartu su A.B. dalyvavo viename plėšime, nuteistas kalėti 1 metams ir 8 mėnesiams, tačiau bausmė subendrinta su ankstesniu nuosprendžiu, tad vyras kalėjime turės praleisti iš viso 3 metus. Taip pat nuteistieji turės atlyginti žalą nukentėjusiesiems pagal patenkintus civilinius ieškinius. Abu kaltinamieji pripažino savo kaltę, todėl baudžiamoji byla buvo nagrinėjama taikant sutrumpintą įrodymų tyrimą.

A. B. nusikaltimus teisina narkotinių medžiagų poveikiu – anot jo, plėšdavo ir vogdavo smarkiai apsvaigęs. Teismas įvertino, kad padarytų nusikaltimų pobūdis buvo tyčinis ir savanaudiškas – kaltinamasis rinkdavosi vyresnio amžiaus moteris, prieš tai pasitikrinęs, ar namuose nėra vyrų. Taip pat atkreiptas dėmesys į cinišką elgesį su nukentėjusiais asmenimis – žalojimą, grasinimus, turto gadinimą. Kaltinamasis anksčiau teistas nebuvo.

Teismas, skirdamas bausmę P. L., įvertino tai, kad jis yra 9 kartus teistas, o naują nusikalstamą veiką padarė praėjus vos 3 mėnesiams po išėjimo iš įkalinimo įstaigos. Sunkinanti aplinkybė yra tai, kad nusikaltimas padarytas veikiant kartu su bendrininku. Taip pat teismas atsižvelgė į P. L. antraeilį vaidmenį nusikaltime, tačiau teismui nebuvo pateikta duomenų, kad kaltinamasis būtų verčiamas plėšti ir vogti, jis taip pat nebandė stabdyti bendrininko inicijuotų nusikaltimų.

A. B. buvo kaltinamas pagal 4 Baudžiamojo kodekso specialiosios dalies straipsnius – svetimo turto vagystes įsibraunant į patalpas, plėšimus, neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, neteisėtą ginklo įgijimą ir laikymą. Viena jo veika nutrūko pasikėsinimo stadijoje – braunantis į namus suveikė signalizacija. P. L. tuo tarpu buvo kaltinamas tik plėšimu įsibraunant į patalpas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė
Guoda Paužaitė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. guoda.pauzaite@teismas.lt