Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nuteisti vyrai, suklastoję transporto priemonės identifikavimo numerį

2014.03.31

Lietuviams, įgijusiems nusikalstamu būdu gautą didelės vertės turtą ir neteisėtai mėginusiems pakeisti Belgijos Karalystėje pavogto vilkiko ,,Volvo FH 480“ su puspriekabe ,,LAG“ tikrąjį identifikavimo numerį, paskelbtas nuosprendis. 43 metų R. G. skirta 40 MGL (5 200 litų) dydžio bauda, o jo 38 metų bendrininkui V. D. – 71 para arešto.

Ukmergiškis V. D. 2012 m. kovo 22 d. Ukmergės rajone iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų įgijo 230 tūkst. litų vertės vilkiką ,,Volvo FH 480“ su puspriekabe ,,LAG“, nors ir žinojo, kad jie gauti nusikalstamu būdu. Juos V. D. nugabeno į Ukmergės rajone iš anksto išsinuomotą angarą. Tų pačių metų balandžio mėnesį, V. D., veikdamas bendrininkų grupėje su Kauno rajono gyventoju R. G., minėtame angare savo bendrininkui perdavė lapą su nurodytu vilkiko identifikavimo rėmo (kėbulo) numeriu, kuris turėjo būti perkaltas vilkiko ,,Volvo FH 480“ rėme. R. G. perkalinėjo atskirus rėmo numerio simbolius, t. y. mėgino neteisėtai pakeisti transporto priemonės tikrąjį identifikavimo numerį. Tačiau abu vyriškius įvykio vietoje sulaikė policijos pareigūnai.

 V. D. kaltu neprisipažino ir nurodė, kad vienas pažįstamas jo paprašė surasti patalpą, kurioje po reisų galėtų būti laikomi ir remontuojami vilkikai. Už šią paslaugą V.D. iš užsakovo gavo piniginį atlygį. Vėliau šis asmuo V. D. paprašė surasti ir vilkiko vairuotoją, kuris galėtų atvairuoti vilkiką iki pusiaukelės – Ukmergės rajono. Nuo ten V. D. toliau pats vilkiku atvažiavo iki išsinuomoto angaro. V. D. teigė, kad nepastebėjo sugadintos vilkiko užvedimo spynelės. Vėliau užsakovas jam pranešė, kad remontuoti šio vilkiko atvažiuos meistras, kurį jam reikės pasitikti.

 R. G. savo kaltę pripažino iš dalies ir nurodė, kad du nepažįstami vyriškiai jo paprašė suremontuoti vilkiko spyneles, nurodydami, kad kažkas negerai ir su vilkiko kėbulo numeriais. Todėl jis nusipirko kaltukus ir savo automobiliu nuvyko į Ukmergės rajoną. Ten jį pasitiko vyriškis, su kuriuo ir nuvažiavo į angarą. Šiam vyriškiui padavus lapą su nurodytu vilkiko kėbulo identifikavimo numeriu, jis pradėjo perkalinėti kėbulo numerį.

 Remdamasis byloje surinktais ir ištirtais įrodymais ir liudytojų parodymais, teismas priėjo išvadą, kad V. D. ir R. G. aiškintos aplinkybės apie tai, ką jie veikė angare, yra vertintinos tik kaip jų pasirinkta gynybos pozicija, kuria siekta suklaidinti teismą.

Parinkdamas bausmės rūšį ir dydį, teismas atsižvelgė į tai, kad V. D. padaryta nusikalstama veika dėl nusikalstamu būdu įgyto didelės vertės turto priskiriama apysunkiams nusikaltimams. O kartu su R. G. padaryta grupinė veika dėl mėginimo neteisėtai pakeisti transporto priemonės tikrąjį identifikavimo numerį – prie nesunkių nusikaltimų. Be to, atsižvelgta į V. D. asmenybę: buvo ne kartą teistas, taip pat ir už analogišką veiką, teistumas išnykęs, nedirbantis. Tuo tarpu R. G. Lietuvoje buvo neteistas ir registruotas darbo biržoje. Abiejų vyriškių atžvilgiu byloje lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

Vilkikas ,,Volvo FH 480“ su puspriekabe ,,LAG“, nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžintini jų teisėtam savininkui – vienai iš Belgijos bendrovių įgaliotų atstovių Lietuvoje.

Teismo nuosprendis jau įsiteisėjęs ir nebeskundžiamas.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt