Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Nužudymo labai susijaudinus versiją teismas atmetė

2014.04.14

Teismas nepatikėjo, jog vilnietė sugėrovę nužudė būdama labai susijaudinusi. Prieš metus savo vaikystės draugo bute girtavusi 44 metų I. M. dviem peilio smūgiais nutraukė jo žmonos gyvybę.

Nustatyta, kad I. M. pas gretimame name gyvenančią pažįstamą moterį vakarojo prie butelio pernai balandžio 18-ąją. Kitą rytą buvo pakviesta kavos ir „pataisyti sveikatos“. Taisė pusę dienos, kelių vyrų kompanijoje, kol virtuvėje užmigo. Šeimininkei pradėjus žadinti ir varyti lauk, nepasidavė. Kaltinamoji teigė, kad peilio pirmoji griebėsi dviem metais už ją vyresnė N. T. – brūkštelėjo per riešą. Atėmusi iš jos virtuvinį peilį, I. M. dukart smeigė buto šeimininkei į pilvą. Po to iš buto išėjo.

Nors I. M. kalta prisipažino, tačiau teigė, kad savo auką sužalojo staiga susijaudinusi ir gindamasi nuo neteisėtų jos veiksmų. Kaltinamoji tvirtino, neva dėl tokių N. T. veiksmų jos sveikatai ir gyvybei buvo kilęs realus pavojus.

„Byloje nėra jokių duomenų, kurie leistų padaryti išvadą, jog I. M. veikė būtinosios ar tariamosios ginties sąlygomis, – rašoma teisėjos Virginijos Pakalnytės-Tamošiūnaitės priimtame nuosprendyje, kuris dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. – Byloje taip pat nenustatyta, kad kaltinamoji nužudė N. T. būdama didžiai susijaudinusi dėl nukentėjusiosios pavartoto įstatymams priešingo smurto“. Kaltinamoji, suduodama aukai peiliu į gyvybiškai svarbią kūno vietą, suprato, jog tokiais savo veiksmais gali sukelti ne tik sunkių, bet ir mirtinų pasekmių, kurių nors ir nesiekė, tačiau sąmoningai leido joms kilti. Todėl teismas padarė išvadą, kad kaltinamoji nužudė N. T. veikdama netiesiogine tyčia.

I. M. atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimo metu ji buvo apsvaigusi nuo alkoholio (sulaikius nustatytas vidutinis girtumo laipsnis). Bylos duomenys patvirtina, kad kaltinamoji nuolat piktnaudžiauja alkoholiu, dėl ko jai neterminuotai apribotos motinos teisės į du nepilnamečius vaikus.

Atsižvelgdamas, kad I. M. nužudė N. T. esant netiesioginei tyčiai, auka pati buvo neblaivi ir jos neteisėtas elgesys įtakojo tolesnius neteisėtus kaltinamosios veiksmus, teismas jai skyrė minimalią straipsnio sankcijoje numatytos laisvės atėmimo bausmės trukmę – septynerius metus.

Nukentėjusiojo, N. T. sūnaus, naudai iš I. M. priteista apie 42 tūkst. litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Informaciją pateikė:
Vyriausiasis specialistas Gintautas Stalnionis,
tel.: (8 5)  268 8068, 8 656  27 455
Vilniaus apygardos teismas
Gedimino pr. 40/1, Vilnius, LT-01501
Tel. (8 5)  268 8068, mob. 8 656  27 455
El. p.  g.stalnionis@vat.lt
http://www.vat.lt