lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Panevėžio apygardos teismo sprendimu Utenos meras lieka nušalintas nuo pareigų

2015.11.27

Lapkričio 27 d. Panevėžio apygardos teismas atmetė Utenos mero Alvydo Katino gynėjo skundą dėl pirmos instancijos teismo sprendimo, kuriuo Alvydas Katinas nušalintas nuo mero pareigų dviem mėnesiams.

Atmesdamas skundą teismas pažymėjo, kad Alvydas Katinas yra įtariamas padaręs nusikalstamą veiką pasinaudodamas einamomis pareigomis, su tomis pareigomis susijusiomis pažintimis bei galima įtaka kitiems savivaldybės ar jai pavaldžių įmonių darbuotojams.

Todėl, teismo įsitikinimu, A. Katiną nušalinus nuo mero pareigų, jam būtų užkirstas kelias daryti įtaką kitiems su byla susijusiems asmenims ar trukdyti baudžiamajam procesui, o jo galimai padaryta nusikalstama veika būtų ištirta greičiau ir nešališkiau.

Aukštesnysis teismas pabrėžė, kad byloje esančių duomenų pakanka konstatuoti, jog Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartis laikinai nušalinti nuo pareigų Utenos merą Alvydą Katiną yra pagrįsta.

„Apylinkės teismas pagrįstai skundžiama nutartimi nustatė laikino įtariamojo nušalinimo nuo jo eitų pareigų terminą dviem mėnesiams, ši nutartis pakankamai motyvuota, taikant minėtą priemonę teisės aktų normų reikalavimai nepažeisti, todėl pripažįstama, jog keisti ar naikinti Panevėžio miesto apylinkės teismo 2015 m. lapkričio 2 d. nutartį skunde nurodytais motyvais nėra pagrindo“, – rašoma teismo nutartyje.

 

Cituojant prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus