lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Pareigūnams skirtos bausmės už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi

2014.10.13

Šakių rajono apylinkės teismas 2014 m. rugsėjo 29 d. nuosprendžiu paskyrė bausmes tarnybine padėtimi piktnaudžiavusiems pareigūnams.

Šakių rajono apylinkės teismas 2014 m. rugsėjo 29 d. paskelbė nuosprendį VSAT pasienio kontrolės posto pareigūnui ir buvusiam Muitinės departamento teritorinės muitinės pareigūnui. Kaltinamieji R. S. ir V. V. nuteisti už tai, kad piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, o R. S. dar ir už tai, kad V. V. pakurstė tai daryti. Už šias nusikalstamas veikas teismas VSAT pasienio kontrolės posto pareigūnui R. S. skyrė 15 600 Lt baudą, ją sumažino už laikinajame sulaikyme bei suėmime išbūtą laikotarpį, paskirdamas galutinę 13 260 Lt baudą. Buvusiam Muitinės departamento teritorinės muitinės pareigūnui V. V. teismas skyrė  15 600 Lt baudą, ją sumažino už laikinajame sulaikyme išbūtą laikotarpį. V. V. valstybei turės sumokėti 15 080 Lt baudą.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis R. S. 2011 m. liepos mėn. įkalbėjo ir susitarė su Muitinės departamento teritorinės muitinės posto inspektoriumi V. V. dėl informacijos teikimo apie jo darbo valandas teritorinės muitinės Šakių rajone esančio pasienio kontrolės poste, kurių metu, R. S. nurodymu, 5 asmenys nekliudomai per valstybės sieną galėtų gabenti akcizais neapmokestintas prekes. V. V. vykdydamas susitarimą su R. S., konspiraciniais tikslais keitė mobiliojo ryšio numerius, nuo 2011 m. liepos mėn. iki 2012 m. vasario mėn. 4 d., užkuoduotais SMS trumpaisiais pranešimais bei pokalbiais į R. S. 4 mobiliojo ryšio numerius teikė viešai neskelbtiną ir neteiktiną informaciją apie savo budėjimo laiką teritorinės muitinės kelio poste. Šią informaciją R. S. perduodavo kitam asmeniui. Be to, V. V. neįvesdavo pavedimų į Rizikos įvertinimo ir kontrolės sistemą, neatlikdavo detalių muitinių tikrinimų dviejų ,,VW Passat“ markės automobilių, kuriuose buvo įrengtos slėptuvės akcizais apmokestintų prekių gabenimui, 4 asmenims ne mažiau kaip 14 kartų leido įvažiuoti iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Lietuvos Respublikos teritoriją, pergabenant akcizais apmokestintas prekes.

Kaltinamieji bylos nagrinėjimo metu kaltais neprisipažino. 

Kaltinamasis R. S. aiškino, kad yra nesusijęs su šiuo nusikaltimu. Viskas prasidėjo dėl iškeltos bylos Vilniuje, nes nesutiko bendradarbiauti, teikti informaciją ir „sudeginti“ vieną pareigūną. Po šios bylos iš karto jam buvo iškelta ši byla. R. S. aiškino, kad yra rašęs žinutes V. V. ir klausęs, kada jis dirbs, nes norėjo su juo susitikti per laisvas dienas Druskininkuose.

Kaltinamasis V. V. aiškino, kad su R. S. pažįstami seniai, bet niekados nekalbėdavo apie cigaretes. R. S. buvo prašęs, kad patikrintų jo sūnų, jog šis nieko nevežtų, be to ir jis pats ketinęs važiuoti į neapmuitinamų prekių parduotuvę. Turėjo du mobilius telefono numerius, žinutes rašė, nes nenorėjo, kad valdžia sužinotų. Iš bylos medžiagos matyti, kad tik dvi žinutės parašytos jo darbo metu. Atvažiuodamas į darbą nežinodavo kur dirbs, nes pamainos viršininkas įvairiai keisdavo darbo vietas. Kiek atsimena, tai dirbdavo kas dvi ir kas keturias valandas vienoje darbo vietoje. R. S. jam žinutes rašė tik tuo momentu, kai būdavo laisvesnis, kad galėtų prie jo prieiti, rašė šifruotai, nes R. S. bijojo savo valdžios.

Teismas kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatė. Skirdamas bausmes, teismas atsižvelgė į tai, kad esant tiesioginei tyčiai, suvokiant daromos veikos pavojingumą, padarytas apysunkis nusikaltimas, kad kaltinamieji teismo neteisti, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, darbdavys R. S. charakterizuoja teigiamai. Teismas nutarė, kad kaltinamiesiems tinkamiausia bausmė yra bauda. Tokia bausmė visiškai atitiks jos paskirtį – nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį ir paveikti jį, kad laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų. 

Šis teismo nuosprendis per 20 d. nuo  2014 m. rugsėjo 29 d. dar gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Informaciją pateikė:
Šakių rajono apylinkės teismo
administracijos sekretorė
Audronė Matusienė
Tel. (8 345) 60270, el. p. audrone.matusiene@teismas.lt