lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Paskelbtas nuosprendis buvusiems Šiaulių teisėjams

2014.05.26

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį dviem buvusiems Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjams ir vieno iš jų sūnui.

Kaltinamoji V. K. kaltinta tuo, kad būdama Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja, ir jos sūnus E. K, veikdami bendrai, siekdami padėti K. J., kad jis administracinėje byloje išvengtų atsakomybės už du pažeidimus ir būtų nubaustas mažesne nuobauda, sukurstė kaltinamąjį Ž. A., dirbusį Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėju, piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, o V. K., duodama patarimus, kaip išspręsti administracinę bylą, padėjo piktnaudžiauti, dėl ko Ž. A. piktnaudžiavo tarnybine padėtimi priimdamas sprendimą administracinėje byloje K. J. atžvilgiu, ir tokiais kaltinamųjų veiksmais buvo pažemintas teisėjo vardas, pakenkta teismo autoritetui ir tuo pačiu padaryta didelė žala valstybei.

 Palenkęs Ž. A. padaryti šį nusikaltimą buvo kaltinamas ir K. J., tačiau įrodymų, patvirtinančių jo dalyvavimą nusikalstamos veikos padaryme, nenustatyta, todėl jis išteisintas.

Taip pat V. K. kaltinta tuo, kad kavinėje už pageidaujamą sprendimą, kad asmens civilinė byla būtų paskirta pageidaujamam teisėjui, bylų skirstymą vykdančiam Telšių rajono apylinkės teismo pirmininkui R. Ž. davė mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį – alkoholinio gėrimo butelį.

Byloje buvo kaltinamas ir R. Ž., tačiau 2014 m. gegužės 7 d. jo atžvilgiu byla nutraukta suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui.

V. K. kaltinta tuo, kad piktnaudžiaudama ir naudodamasi tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos, telefonu paskambino Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjai ir prašė neskirti jos sūnui E. K. kardomosios priemonės suėmimo, kurio klausimą sprendė minėta teisėja, taip ji pažemino teisėjo vardą, pakenkė teismo autoritetui ir tuo pačiu padarė didelę žalą valstybei.

Kaltinamieji savo kaltę neigė, tačiau jų kaltė padarius inkriminuojamas nusikalstamas veikas yra įrodyta liudytojų parodymais ir kitais byloje esančiais įrodymais.

Skiriant bausmes kaltinamiesiems atsižvelgtina į kiekvieno iš jų padarytas nusikalstamas veikas, jų sunkumą ir mastą, pavojingumą visuomenei, vaidmenį šių nusikalstamų veikų padaryme. Kaltinamųjų padarytas piktnaudžiavimas tarnyba baudžiamojo įstatymo priskiriamas prie apysunkių nusikaltimų, papirkimas – prie baudžiamųjų nusižengimų. Atsižvelgta ir į kiekvieno iš kaltinamųjų asmenybę, juos charakterizuojančius duomenis. 

Teismas V. K. pripažino kalta ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę vienus metus ir šešis mėnesius laisvės atėmimo, o jos sūnų pripažino kaltu ir paskyrė laisvės atėmimą trijų mėnesių laikotarpiui. Pritaikius BK 75 str. paskirtos bausmės vykdymas jiems atidėtas vieniems metams ir nustatyta baudžiamojo poveikio priemonė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiui – neišvykti už gyvenamos vietos ribų ilgiau kaip septynioms paroms. Teismo nuomone, kaip asmenybės jie gali būti pataisyti neizoliuoti nuo visuomenės.

Ž. A. pripažintas kaltu padarius nusikalstamą veiką ir jam paskirta bausmė atėmimas teisės dirbti valstybės tarnyboje trejus metus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Gintarė Veželytė-Putnikienė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 37) 78 71 93
Mob. 8 646 93478
El. p. gintare.putnikiene@kat.lt
www.kat.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus