lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Paskelbtas nuosprendis dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo

2020.10.23

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų nuosprendžiu R. B., dirbdamas įmonės darbų vadovu bei būdamas darbdavio įgaliotas asmuo, pripažintas kaltu dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir nuteistas 40 MGL dydžio bauda.

Byloje nustatyta, kad 2018 m. birželio 14 d., apie 14.45 val., R. B. vadovaujamos brigados nariui – nukentėjusiajam, pasilipus ant kopėčių, atremiant jas į gretimai esančio, su neatjungtos 10 kv įtampos narvelio Nr. 29 L-400 išorinę sieną, taip priartėjus mažesniu kaip 0,6 m atstumu prie 10 kv įtampą turinčių dalių ir valant narvelio Nr. 28 L-200 vidų, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytomis aplinkybėmis, jis turėjo kontaktą su arčiausiai jo darbo vietos esančia ir įtampą turinčia srovine dalimi - pereinamuoju izoliatoriumi, kuris įtaisytas virš narvelio 29 L-400, po kurios nukentėjusysis nukrito nuo kopėčių ir galva trenkėsi į už jo buvusią betoninę  transformatoriaus aikštelę, taip patyrė II ir III laipsnio nudegimus veide, kakle, dešiniame petyje, dešiniame žaste, plaštakose, keliuose, visumoje apimančius 8 proc. kūno ploto, nubrozdinimus nugaroje, kirstinę žaizdą pakaušyje, pakauškaulio lūžį, subdurinę hematomą kairėje, pakraujavimą po voratinkliniu galvos smegenų dangalu kamiene, tilte, sumušimo židinius smegenėlėse, mišrią acidozę, mišrią alkalozę, plaučių uždegimą, ūminį kvėpavimo funkcijos nepakankamumą, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas. Nukentėjusiajam padarytas  sunkus sveikatos sutrikdymas.

Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus pripažino, kad kaltinamasis R. B. būdamas darbų vadovu, nevertino rizikos darbuotojų saugai ir sveikatai keičiantis darbų vykdymo sąlygoms objekte ir nekontroliavo, kaip darbuotojai vykdo jiems pavestus darbus. Jis nesiėmė jokių veiksmų – pasikeitus darbo sąlygoms nei nurodyme, nei kitame darbo dokumente, nenumatė saugių darbų atlikimo būdų, t. y., neužtikrino kad dirbdamas darbuotojas nepriartėtu nesaugiu atstumu prie elektros įtampą turinčių dalių, taip pat nenumatė ir tinkamų naudoti darbo priemonių. Be to, neparinko tinkamų patekimo į darbo vietas aukštyje priemonių bei nenustatė saugių darbų atlikimo technologinių būdų, nei nurodyme, nei darbų atlikimo technologinėje kortoje, nenumatė jokių darbo priemonių, kurios apsaugotų darbuotoją nuo elektros srovės kontakto (tokių kaip izoliaciniai skydai, širmos ir pan.)., taip pat nenumatė jų panaudojimo, dėl to pakankamai neapsaugojo nukentėjusiojo darbo vietos kolektyvinėmis saugos priemonėmis, neaprūpino darbuotojo tinkamomis asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, nenumatė jokių paaukštinimo priemonių, saugių jų panaudojimo būdų, todėl jo vadovaujami darbuotojai savo nuožiūra turėjo naudoti šiuo atveju netinkamas paaukštinimo priemones – kopėčias, kurios dėl savo aukščio buvo nesaugios, jas darbuotojai naudoti galėjo tik iš tos pusės kur buvo pajungta įtampa, ir ko pasekoje buvo sudarytos sąlygos darbuotojui priartėti prie įtampą turinčių dalių.

Nors R. B. kaltės nepripažino, duodamas parodymus nurodė, kad jo nuomone, už šį nelaimingą atsitikimą yra atsakingas ne jis, bet darbų vykdytojas arba pats nukentėjusysis, teismas konstatavo, jog yra pilnai įrodyta, kad šio nelaimingo atsitikimo darbe būtina sąlyga ir pagrindine priežastimi buvo įmonės darbų vadovo R. B. veiksmai.

Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir civilinio atsakovo (įmonės) sudarytą  taikos sutartį ir civilinį procesą dėl ieškinių nutraukė.

Proceso dalyviai nuosprendį, per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, gali apskųsti Kauno apygardos teismui.


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vaiva Milkeraitienė
Teisėjo padėjėja atliekanti Teismo pirmininko padėjėjos

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) pareigybes aprašyme nustatytas funkcijas
Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių rūmuose
Tel. (8 347) 54348, mob. +370 603 50830,
El. p. vaiva.milkeraitienė@teismas.lt
https://kauno.teismai.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Lapkritis 2020
P A T K P Š S
26 27 28 29 30

2020.10.30  |  10:00

31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27

2020.11.27  |  10:00

28 29
30 1 2 3 4 5 6

Naujienų prenumerata

Sekite mus