lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Paskelbtas nuosprendis nužudymo byloje   

2020.10.15

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį dviem Akmenės rajono gyventojams baudžiamojoje byloje, kurioje 25 m. O. R. buvo kaltinamas nužudymu ir pasikėsinimu nužudyti, o jo bendrininkas S. J. – nužudymu. Nusikaltimo padarymo metu abu vyrai buvo apsvaigę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų, tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. O. R. ir S. J.  anksčiau teisti. Vyrai pripažinti kaltais.  

Nusikaltimas padarytas 2019 m. birželio 24 d. apie 6.00 val. Akmenės rajone esančiame Agluonų kaime. O. R. su S. J. išlauždami namo, kuriame gyveno sugyventiniai S. J. ir P. V., duris, įsiveržę į butą, užpuolė čia buvusius moterį ir vyrą. Siekdamas sukelti lovoje gulėjusiai S. J. baimę, kad ši nekviestų pagalbos, O. R. sviedė į jos pusę radijo imtuvą. Tada abu vyrai puolė mušti moters sugyventinį, 42 m. P. V. buvo mušamas rankomis, spardomas. Kaip vėliau nustatė medicinos ekspertai, į įvairias kūno vietas suduota ne mažiau kaip 17 kartų, nuo daugybinių kaulų lūžių, vidaus organų sužalojimų vyras mirė įvykio vietoje.

Kaltinamieji patvirtino, jog lemtingąją dieną O. R. sesuo, kuri anksčiau buvo ir kaltinamojo S. J. draugė, pasiguodė, jog nežinomi asmenys ją norėjo įsisodinti į mašiną ir išsivežę į mišką išprievartauti. Ilgai negalvoję O. R. su S. J. leidosi ieškoti tariamų užpuolikų, draugo automobiliu nuvažiavo į Agluonų kaimą.

Teisme abu vyrai teigė, jog aukų nesiekę nužudyti, anksčiau jų nepažinoję, niekada su jais nebendravę ir pas juos nėra buvę. Teisme O. R. savo kaltę pripažino visiškai, tik teigė, kad visų nusikaltimo aplinkybių prisiminti negalįs. S. J. kaltu prisipažino iš dalies, jis tik kategoriškai neigė, jog tuo metu, kai O. R. mušė P. V., aukos jis prispaudęs nelaikė.

Šią bylą išnagrinėjusi teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, jog kaltinamojo O. R. atsakomybę lengvinanti aplinkybė  yra tai, kad jis prisipažino P. V. nužudęs dėl chuliganiškų paskatų ir grasinęs nužudyti S. J. ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą,  nuoširdžiai gailisi.

Kaltinamojo S. J. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas konstatavo: iš baudžiamosios bylos duomenų matyti, kad kaltinamasis S. J. savo veiksmus įvykio metu vertina tik kaip nukentėjusiojo pastūmimą, trumpą laikymą bei dviejų smūgių sudavimą, kurie nesukėlė jo mirties, ir taip siekia išvengti atsakomybės už labai sunkaus nusikaltimo padarymą, jo parodymai ikiteisminio tyrimo metu ir teisme yra nenuoseklūs, jis nesistengė sušvelninti nusikalstamos veikos padarinių.

Kaltinamųjų O. R. ir S. J. atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis teismas pripažįsta tai, kad jie nusikalstamas veikas padarė bendrininkų grupe, apsvaigę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų, ir tai turėjo įtakos nusikalstamų veikų padarymui. Šios aplinkybės įrodytos bylos duomenimis, kaltinamųjų parodymais dėl jų apsvaigimo nusikaltimų padarymų metu, specialisto išvadomis dėl kaltinamųjų kraujyje ir šlapime rasto alkoholio bei  psichotropinių medžiagų koncentracijos. Nustatyta, kad O. R.  ir S. J. apsvaigę nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų buvo jau prieš tyčios nusikalsti susiformavimo momentą ir tai slopino jų savikontrolę, taigi apsvaigimas nuo alkoholio turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Kaltinamasis O. R. padarė dvi nusikalstamas veikas, priskiriamas nesunkių ir labai sunkių nusikaltimų kategorijoms. Jis 25 metų amžiaus, anksčiau teistas 4 kartus, kartą buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės kaip susitaikęs su nukentėjusiuoju asmeniu, administracine tvarka baustas, turi galiojančių administracinių nuobaudų, priklausomybės ligų gydymo įskaitoje neįrašytas, nevedęs, turi mažametę dukrą,  iki suėmimo dirbo, buvusio darbdavio charakterizuojamas teigiamai. Kaltinamasis S. J. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą labai sunkių nusikaltimų kategorijai. Jis 22 metų amžiaus, anksčiau teistas 1 kartą kaip nepilnametis, administracine tvarka baustas, turi galiojančių administracinių nuobaudų, priklausomybės ligų gydymo įskaitoje neįrašytas, nevedęs, dirba, darbovietės administracijos charakterizuojamas teigiamai.

Už padarytas nusikalstamas veikas teismas O. R. pripažino kaltu ir skyrė jam 12 metų laisvės atėmimo bausmę. S. J. teismas pripažino kaltu ir už padarytą nusikaltimą jam skyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos apeliaciniam teismui.


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt 

Įvykių ir renginių kalendorius

Spalis 2020
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2020.10.30  |  10:00

31 1

Naujienų prenumerata

Sekite mus