Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Paskelbtas nuosprendis taksistą apiplėšusiam vyrui

2022.05.26

Tauragės apylinkės teismas 3 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė 41 m. Tauragės gyventoją, kuris panaudodamas peilį apiplėšė taksi vairuotoją.

Bylos duomenimis 2022 m.  kovo 12 d. A. Ž. būdamas neblaivus išsikvietė pažįstamą taksi vairuotoją, kad atvažiuotų pas jį. Šiam atvykus, pastarasis užsipuolė, kad vairuotojas neva dirba pareigūnams ir sudavė kelis smūgius į galvos sritį. Po to jau prašė paskolinti pinigų, tačiau vairuotojui pasakius, kad pinigų neturi, paėmęs peilį kelis kartus dūrė į nukentėjusiojo petį ir reikalavo atiduoti pinigus. Tęsdamas nusikalstamą veiką, vyriškis grasindamas susidorojimu, pareikalavo nukentėjusio duoti jam automobilio raktelius. Nuėjęs į automobilį, iš ten buvusios taksi vairuotojo piniginės, paėmė 320 Eur, kurių dalį iškart po nusikaltimo padarymo, išleido parduotuvėje nusipirkdamas du butelius stipriųjų gėrimų.

Nors vyras teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino ir nurodė, kad gailisi dėl padaryto nusikaltimo, visgi teismas jo prisipažinimą vertino kaip bandymą sušvelninti jam gresiančią bausmę. Tokia išvada konstatuota, kadangi kaltinamasis iš pradžių ikiteisminio tyrimo metu neprisipažino, taip pat skyrėsi jo paaiškinimai teisiamojo posėdžio metu, nuo baudžiamojoje byloje nustatytų aplinkybių. Jis teigė, kad pinigus iš nukentėjusiojo paėmė tikslu juos pasiskolinti, neigė naudojęs peilį bei stengėsi nesureikšminti pačios veikos, kadangi jo manymu, nieko blogo neatsitiko.

Skirdamas laisvės atėmimo bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad nusikalstamą veiką kaltinamasis padarė apsvaigęs nuo alkoholio.  Jis teistas septynis kartus, du kartus – dėl analogiškos veikos, tai yra, plėšimo, nusikalstamą veiką padarė esant neišnykusiam teistumui. Teismas sprendė, kad nukentėjusysis kaltinamojo buvo sužalotas ir apiplėštas, nes dėl ilgalaikio girtavimo A. Ž. pradėjo neadekvačiai vertinti savo mintis ir veiksmus, jam tiesiog reikėjo pinigų alkoholio įsigijimui ir šio tikslo jis siekė įstatymo uždraustomis pavojingomis priemonėmis. Nustatytos aplinkybės kaltinamąjį charakterizuoja išskirtinai neigiamai, o jo buvimas laisvėje kelia realų pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.

Paskiriant mažesnę bausmės trukmę nei numatytą sankcijos vidurkyje, teismas atsižvelgė į tai, kad jam artimas žmogus atlygino nukentėjusiam padarytą žalą. Jo ilgamečiai santykiai su nukentėjusiuoju iki nusikalstamos veikos padarymo buvo geri ir nukentėjusysis prašė kaltinamajam skirti švelnesnę bausmę.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Mindaugas Radvila
Tauragės apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas ir
atstovas ryšiams su visuomene
Tel. (8 446) 61 393
El. p. mindaugas.radvila@teismas.lt
https://taurages.teismai.lt/
Lietuvos teismai Facebook‘e