lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Pradėta nagrinėti cigarečių kontrabanda kaltinamo šalčininkiečio byla

2021.07.19

Šiandien Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Šalčininkų rajone gyvenantis 37 metų Z. T. kaltinamas neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. Keturis kartus anksčiau teistas vyras savo kaltę per ikiteisminį tyrimą kategoriškai neigė. Tokios savo pozicijos jis nepakeitė ir teisme. Byloje, kuri nagrinėjama naudojant vaizdo konferencijų programą ZOOM,  paskelbta pertrauka.  

Įvykusiame teisiamajame posėdyje kaltinamasis Z. T. ir teisme patvirtino, kad savo kaltės nepripažįsta,  tačiau teismui duoti parodymų jis neatsisakė, teigė tai padarysiąs po to, kai bus apklausti kiti proceso dalyviai. Šiandien teismas apklausė vieną iš atvykusių pašauktų liudytojų, kuris papasakojo apie įvykio aplinkybes, patvirtino faktą, kad vagone buvo aptiktos kontrabandinės cigaretes. Policijos pareigūnas taip pat patvirtino, jog įvykio vietoje buvo rastas ir krepšys su jame buvusiomis pirštinėmis, kitais daiktais. Į teisiamąjį posėdį liudytoju yra pašauktas ir vilnietis, kuris pripažintas kaltu ir baudžiamuoju įsakymu nuteistas už nusikalstamą veiką, kuria yra kaltinamas šalčininkietis Z. T.

Bylos duomenimis, Z. T. yra kaltinamas tuo, kad jis, 2020 metų liepos 18 dieną per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytų laiku, iš nenustatyto asmens įgijo 12517  pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kontrabandos bendra vertė – beveik 44 000 eurų. Šias cigaretes tą pačią dieną traukinio vagone gabeno iki Radviliškio geležinkelio stoties, kur ketino kontrabandinį krovinį išsikrauti, tačiau buvo pastebėtas saugos tarnybos darbuotojo ir iš nusikaltimo vietos paspruko. 

Per ikiteisminį tyrimą Z. T. savo kaltę kategoriškai neigė. Šalčininkietis teigė, kad užsiima prekyba naudotais automobiliais. Sakė, jog dažnai iš Vilniaus, Šalčininkų, veždavo užsienio piliečius į Radviliškį, Šiaulius, Klaipėdą nusipirkti automobilių, jų dalių, ūkio technikos. Už vežimą gaudavęs pinigų. Užsieniečius jam prirodydavo pažįstami. Anot jo, būdavę ir tokių situacijų, kad asmuo negali atvykti į Lietuvą,  todėl jo paprašydavo nuvykti apžiūrėti transporto priemonės, nes pagal  nuotraukas nelabai galima nustatyti automobilio vertės. Automobilius pirkdavo iš pavienių žmonių, bendrovių. Z. T. teigė, jog užsieniečiai telefonu jam atsiųsdavo sms žinutę ir paprašydavo nuvykti apžiūrėti automobilių, sutardavo kainą, sumokėdavo pinigus. Pinigus jam dažnai atveždavo Baltarusijos Respublikos pilietis, jis atiduodavo pinigus už sumokėtus automobilius ir mašinas  išsiveždavo į Baltarusiją. Taip visą vasarą ir dirbo – važinėjo po visą Lietuvą, ieškodamas automobilių, jų dalių. Dažniausiai važiuodavo į Radviliškį. Iš pradžių Z. T. neigė, kad 2020 metų liepos 18 d. buvęs Radviliškyje, vėliau tokios tikimybės jis neatmetė, sakė, jog tuo metu galėjęs būti automobilių pardavimo aikštelėje. Kaltinamasis tikino tik nepamenantis datos, kada jis buvo Radviliškyje. Z. T. patikslino, jog minėtą dieną nusikalstamoje veikoje nedalyvavo, nes tuo metu ieškojęs automobilių, jų dalių. Z. T. negalėjo paaiškinti, kaip nusikaltimo vietoje galėjo atsidurti pareigūnų rastas įkaltis, kuris  susijęs su juo pačiu. 

Saugos tarnybos darbuotojas paliudijo, jog 2020 metų liepos 18 dieną Radviliškio stotyje budėjo. Pamatęs ant vieno vagono laiptelių stovintį vyrą sušuko, kad šis stotų, tačiau nepažįstamasis spruko į šalia esančias pievas. Saugos tarnybos darbuotojas ketino bėglį vytis, bet išgirdęs triukšmą vagono viduje, nusprendė užlipti ir pažiūrėti. Jam lipant ant vagono viršaus, nuo vagono viršaus nušoko asmuo, kuris ant veido dėvėjo kaukę ir nubėgo tuo pačiu keliu kaip ir pirmasis asmuo. Pažvelgęs į vagono vidų pamatė ten esančias cigaretes.

Teisiamajame posėdyje numatoma liudytoju apklausti vilnietį, kuris praėjusiųjų metų pabaigoje Šiaulių apygardos teismo pripažintas kaltu ir baudžiamuoju įsakymu nuteistas už nusikalstamą veiką, kuria yra kaltinamas šalčininkietis – neteisėtu disponavimu kontrabandinėmis cigaretėmis. Vilniečiui buvo paskirta bausmė – vienu trečdaliu sumažinta 300 MGL (15 000 eurų) dydžio bauda. Per ikiteisminį tyrimą vyras savo kaltę pripažino visiškai ir papasakojo apie įvykio aplinkybes. Jis teigė, jog vieną dieną Vilniuje nepažįstamas asmuo jam pasiūlė darbą, kuris susijęs su kontrabandinėmis cigaretėmis. Vyras sutiko. Vilnietis sakė, jog 2020 metų liepos 18 dieną jis su dar vienu nepažįstamu vyru automobiliu buvo atvežti prie geležinkelio bėgių, gavo instrukciją, ką turės daryti. Netrukus jie užšoko ant nurodyto vagono, kuris iš lėto judėjo. Iš pradžių, pasak vilniečio, abu įlipo į vagono vidų, bet po kurio laiko jis išlipo, o nepažįstamasis  pasiliko viduje.  Kaip suprato, vyriškis iš vagone esančių slėptuvių ėmė kontrabandines cigaretes. Kai traukinys atvyko į Radviliškio stotį, vilnietis toliau stebėjo aplinką, o vyriškis ir toliau darbavosi vagono viduje.  Staiga prieš save pamatė vyrą, kuris jo paklausė, „ką čia daro“. Vilnietis spruko, o neilgai trukus, iš vagono iššoko ir nepažįstamas vyras, kuris taip pat pabėgo. Anot vilniečio, nepažįstamojo veidą slėpė juoda kaukė.

Artimiausias teismo posėdis numatytas rugsėjo 9 d. 13.30 val.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt         

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Spalis 2021
P A T K P Š S
27 28 29 30 1

2021.10.01  |  10:00

2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sekite mus