lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Pradėta nagrinėti medžiotojų namelio sprogdinimo byla

2020.06.25

Šiandien Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje  25-erių ir 26-erių metų šiauliečiai M. B. ir A. S. kaltinami neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, turto sunaikinimu ar sugadinimu. Per ikiteisminį tyrimą vyrai savo kaltės nepripažino. Byloje paskelbta pertrauka.

Bylos duomenimis, 2018 m. gruodį, vėlai vakare, vienoje Šiaulių rajone esančioje miško apsuptoje poilsiavietėje per sprogimą buvo apgadintas medžiotojų būreliui priklausantis namelis – rasti  išdaužyti langai, suskilinėjusios durys, ant grindų ir suolų mėtėsi šukės. Medžiotojai taip pat teigė, jog buvo pažeistas namelio stogas. Į policiją jie nesikreipė, nes nesitikėjo, jog kaltininkai bus surasti.

Po kelių mėnesių po minėto sprogimo Lietuvos kariuomenės dalinyje Radviliškyje atlikus sprogstamųjų medžiagų ir šaudmenų neeilinę inventorizaciją paaiškėjo, kad trūksta 4 vnt. rankinių granatų.  Pradėję ikiteisminį tyrimą Lietuvos kariuomenės karo policijos pareigūnai netrukus nustatė įtariamuosius – profesinės karo tarnybos karį ir buvusį kariškį. Bylos duomenimis, minėtą 2018-ųjų vakarą kaltinamieji su draugais nuvažiavo prie medžiotojų namelio ir priešininko gyvosios jėgos bei objektų žalojimui skirtą puolamąją rankinę granatą įmetė į namelį. Nugriaudėjęs sprogimas apgadino statinį.

Byla pradėta nagrinėti iš esmės, pagarsintas kaltinamasis aktas, apklausti į teismo posėdį šaukti liudytojai. Abu kaltinamieji ir teisme pareiškė, jog savo kaltės nepripažįsta, parodymus duos, kai bus apklausti liudytojai, kiti proceso dalyviai. Suderinti kitų teismo posėdžių datos ir laikas.

Byloje yra pareikštas medžiotojų būrelio civilinis ieškinys – 2310 eurų.

Kitų teismo posėdžių datos ir laikas: rugpjūčio 14 d. 9.30 val., 20 d. 13.00 val., 31 d. 9.30 val. 

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt