lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Prekyba poveikiu kaltinamo G. R. bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas

2020.07.31

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra 2020 m. liepos 30 d. kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu išspręsti baudžiamosios bylos, kurioje G. R. kaltinamas prekyba poveikiu, teismingumo klausimą. Prokuratūra nurodė, kad ši baudžiamoji byla teisminga Vilniaus apygardos teismui, tačiau esant tam tikroms aplinkybėms ją tikslinga perduoti kitam apygardos teismui.

Lietuvos apeliaciniame teisme priimtas sprendimas šią baudžiamąją bylą perduoti nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Lietuvos apeliacinio teismo nutartyje atkreiptas dėmesys, kad ir kitos baudžiamosios bylos, kurios buvo išskirtos iš paminėto ikiteisminio tyrimo, taip pat buvo perduotos nagrinėti kitiems teismams.

„Siekiant pašalinti bet kokias abejones dėl bylą nagrinėsiančio teismo nepriklausomumo ir nešališkumo bei siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, byla  perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui,“ – teigia laikinai einantis Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko pareigas teisėjas Vigintas Višinskis.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 229 straipsnyje nustatyta, kad klausimą dėl bylos perdavimo iš vieno apygardos teismo kitam apygardos teismui išsprendžia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas ar šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. Baudžiamoji byla gali būti perduota iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.


Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vilma Budėnienė
Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai  
Tel. 870 663 230, mob. 8 688 54040
el. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt