lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Psichotropikų platinimo byloje liko apklausti vieną liudytoją

2021.04.06

Šiaulių apygardos teisme tęsiama nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 30 metų Mažeikių rajono gyventojas A. G.  kaltinamas tuo, kad  įgijo, gabeno, laikė labai didelį kiekį narkotinių medžiagų ir pagamino, platino labai didelių kiekį psichotropinių medžiagų. Teisiamųjų suole vyras atsidūrė pirmą kartą, teisme savo kaltę jis pripažino visiškai. Teismui liko išklausyti vieną liudytoją. Byloje paskelbta pertrauka.

Šiandien įvykusiame teismo posėdyje turėjo būti apklaustas liudytojas E. Š., tačiau pastarajam neatvykus, teismo posėdį teko atidėti. Kiek anksčiau teismas perskaitė per ikiteisminį tyrimą duotus kitų liudytojų parodymus. Teismas išklausė ir kaltinamojo motinos parodymus, moteris liudyti prieš savo sūnų atsisakė, tačiau sutiko atsakyti į atskirus teismo užduotus klausimus.    

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2019 metų lapkričio pabaigoje, kai A. G. Klaipėdos rajone, prie įvažiavimo į Kalotės gyvenvietę, iš per ikiteisminį tyrimą nenustatyto asmens už 6 tūkstančius eurų nusipirko daugiau kaip 5 kilogramus narkotinės medžiagos – kanapių. Tą pačią dieną kaltinamasis pirkinį automobiliu „Mercedes Benz“ pargabeno ir paslėpė savo name Mažeikių rajone. Neilgai trukus tuo pačiu automobiliu kanapės buvo išvežtos ir užkastos netoliese esančiuose apleistuose karjeruose. Po kelių dienų, kai lauke jau buvo tamsu, A. G. atvažiavo į minėtus karjerus  patikrinti, ar laukiniai gyvūnai neišrausė užkastų kanapių. Vyras čia ir buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Mažeikių rajono gyventojas taip pat kaltinamas tuo, kad savo namuose savadarbiu įrankiu iš nenustatyto kiekio  namuose laikytų kanapių išspaudė aliejų, kurio sudėtyje yra – mažiau kaip 4,677 g psichotropinės medžiagos (tetrahidrokanabinolio). Kaip teisme pasakojo kaltinamasis, tokiam kiekiui psichotropinės medžiagos pagaminti prireikė maždaug saujos kanapių. 

Kaltinamasis teisme savo kaltę pripažino visiškai ir teismui davė parodymus. Vyras teigė labai gailisi, kad nusipirko kanapių, pagamino psichotropinių priemonių. A. G. sakė, jog kanapės buvo nupirktos iš santaupų, kurias sukaupė anksčiau  uždarbiaudamas  Didžiojoje Britanijoje. Kaltinamasis patikslino, jog minėtus penkis kilogramus kanapių jis nupirkęs pakankamai pigiai. Vyras prisipažino, jog narkotikus vartoja ir pats, tačiau psichotropinės medžiagos davė ir sunkiai sergančiam savo giminaičiui skausmui malšinti.

Artimiausias teismo posėdis byloje yra paskirtas balandžio 14 d. 8.30 val.  

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt 

Įvykių ir renginių kalendorius

Balandis 2021
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

2021.04.30  |  10:00

1 2

Naujienų prenumerata

Sekite mus