lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Puspriekabėje vežė malkas, krepšyje - kovinį revolverį

2014.02.27

Vilkiko kabinoje vežęs kovinį revolverį, perdirbtą iš dujinio, ir Lietuvos pasienyje pareigūnams įkliuvęs kaliningradietis gali lengviau atsikvėpti. Laisvė 56 metų rusui nebus atimta – Vilniaus apygardos teismas, vakar paskelbęs nuosprendį, jam paskyrė 13 tūkst. litų (100 MGL dydžio) baudą.

Bylos duomenimis, pernai birželio 15 d. vilkiką su puspriekabe vairavęs Rusijos pilietis J. S., neturėdamas leidimo, per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno šaunamąjį ginklą, kuriuo disponavo neteisėtai, ir šešis šovinius.

Iš Baltarusijos su malkomis važiuojantį vilkiką Medininkų kelio poste patikrino rentgeno kontrolės sistema. Krovinys ir dokumentai buvo tvarkingi, užtat vairuotojo elgesys pareigūnams sukėlė įtarimą. Paprašė parodyti rankinės vidų. Ten tarp asmeninių daiktų ir gulėjo „daiktas, panašus į ginklą“, užtaisytas septyniais šoviniais.

Specialisto išvada patvirtino, kad J. S. rankinėje laikė savadarbį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą, pagamintą perdirbus italų gamybos dujinį revolverį. Pašalinus dalines būgnelio kamerų pertvaras, revolveris buvo pritaikytas šaudyti 5,6 mm kalibro ilgaisiais žiedinio įskėlimo šoviniais. Tirti pateiktas ginklas, kaip ir šoviniai, buvo tinkami šaudyti. Vadovaujantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, savadarbiai šaunamieji ginklai civilinėje apyvartoje yra draudžiami.

Karaliaučiuje (Kaliningrade) gyvenantis ir tenykštėje įmonėje dirbantis J. S. savo kaltę pripažino. Paaiškino vežiojąs krovinius iš Karaliaučiaus į Rusiją ir atgal, dažnai kirsdavęs Lietuvos teritoriją. Revolverį įsigijęs maždaug prieš 15 metų, aplinkybių nepamenąs. Laikęs namuose, leidimo jam neturįs. Kai birželį išvykęs iš namų į Rusijos gilumą, turėjęs parsivežti pinigus už krovinį, todėl pasiėmęs ginklą. Grįžtantį iš Baltarusijos su malkomis muitininkai jį ir sulaikę.

J. S. teismas pripažino kaltu padarius apysunkį ir sunkų nusikaltimą. Už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis (BK 253 str. 1 d.) numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų, o už jų kontrabandą (BK 199 str. 2 d.), – laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Bet atsižvelgęs į lengvinančią aplinkybę (prisipažino, nuoširdžiai gailisi), teismas rado galimybę kaltinamajam taikyti baudžiamojo įstatymo nuostatą skirti švelnesnę bausmę už straipsnio sankcijoje nustatytąją. „Teismas konstatuoja, kad paskiriant J. S. laisvės atėmimo bausmę, jis bus nubaustas bausme, kuri neatitiks teisingumo principo“, – pažymima vasario 26 dieną paskelbtame nuosprendyje.

Galutinė subendrinta bausmė S. J. pagal abu kaltinimo punktus – 13 tūkst. litų bauda. Nuosprendžiui įsiteisėjus, ją reikės sumokėti per du mėnesius.

Paskelbtasis nuosprendis dar gali būti apskųstas apeliacine tvarka.

Informaciją pateikė:
Vyriausiasis specialistas Gintautas Stalnionis,
Vilniaus apygardos teismas
tel.: (8 5)  268 8068, 8 656  27 455