lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Rytoj – pirmasis posėdis OMON pareigūnų byloje

2016.04.20

Lietuvos apeliacinis teismas rytoj 8.30 val. ketina atversti vadinamąją OMON pareigūnų B. Makutynovyčiaus ir V. Razvodovo bylą.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismas 2015 m. birželio 4 d. nuosprendžiu juos dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui išteisino, nes nepadaryta veika, turinti šių nusikaltimų požymių.

Išteisinamąjį nuosprendį skundžiantys Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų atstovai prašo panaikinti nuosprendį, pripažinti B. Makutynovičių ir V. Razvodovą kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui bei paskirti po 12 metų laisvės atėmimo. Taip pat prašoma iš kaltinamųjų civilinių ieškovų naudai solidariai priteisti pareikštus civilinius ieškinius. Prokurorų nuomone, nuosprendis naikintinas dėl  teismo išvadų neatitikimo faktinių bylos aplinkybių, netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo bei esminio baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimo.

Bylą šiuo metu sudaro beveik 30 tomų.

Byla Vilniaus apygardos teisme buvo pradėta nagrinėti 2013 m. pabaigoje. Kaip minėta, nuosprendis paskelbtas 2015 m. viduryje.

Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.apeliacinis.lt. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kristina Petrošienė

Lietuvos apeliacinio teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

(atstovė spaudai)

Tel. 8 70 663 230

Mob. 8 652 56655

El. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt

www.apeliacinis.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus