lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Sausio 13-osios byloje įtariamas Kalingrado gyventojas lieka suimtas

2014.10.06

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbė, kad Rusijos pilietis, Kaliningrade gyvenantis ir Sausio 13-osios byloje įtariamuoju paskelbtas J.M. lieka suimtas.

Nusikaltimais žmogiškumui ir karo nusikaltimais įtariamas vyriškis buvo sulaikytas Panemunės pasienio kontrolės poste 2014 m. kovo mėn. jam kertant Lietuvos ir Rusijos Federacijos sieną. Įtariamasis suimtas laikomas nuo 2014 m. kovo 12 d.

Apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad įtariamasis nėra susaistytas jokiais ryšiais su mūsų valstybe – jis gyvena Rusijos Federacijos teritorijoje ir yra stipriai su ja susijęs dėl asmeninių ir darbinių ryšių. Todėl įvertinus ne tik galimai gresiančios bausmės griežtumą, bet ir ryšių su Lietuvos Respublika nebuvimą daroma išvada, jog šis asmuo gali bėgti ar slėptis nuo tyrimo ar teismo.

Įtariamojo gynėjas įrodinėjo, esą vyriškis anksčiau ne kartą buvo legaliai atvykęs į Lietuvą, tačiau byloje esantys duomenys rodo, kad įtariamojo lankymosi Lietuvos Respublikoje metu jam dar nebuvo žinoma apie pareikštus įtarimus.

Apeliacinės instancijos teismas, išsamiai išanalizavęs jam pateiktą medžiagą, padarė išvadą, kad apygardos teismas, pratęsdamas J. M. suėmimo terminą, tinkamai įvertino bylos sudėtingumą ir apimtį – byla yra labai didelė, įtariamaisiais pripažinti keliasdešimt asmenų, vykdomi aktyvūs tyrimo veiksmai. Teismo vertinimu, tokios aplinkybės pateisina įtariamajam taikomo suėmimo trukmę ir priešingai, nei teigia gynėjas, patvirtina, kad ikiteisminis tyrimas byloje atliekamas pakankamai intensyviai, o ikiteisminio tyrimo trukmei įtakos turi objektyvios, nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų nepriklausančios, priežastys.  

Teismas pabrėžia, kad, jo nuomone, įtariamojo teisių suvaržymas nepažeidžia proporcingumo principo.

Skunde įtariamojo gynėjas įrodinėjo, kad Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria suėmimas įtariamajam J. M. pratęstas dar trims mėnesiams, yra neteisėta ir nepagrįsta, tyrimas vilkinamas.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.apeliacinis.lt. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Kristina Petrošienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
(atstovė spaudai)
Tel. 8 70 663 230
Mob. 8 652 56655
el. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt