lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Šiaulių apygardos teismas: Sėkmingo žygio į visuomenę pradžia

2014.11.11

Lapkričio 10 dieną Radviliškio rajono seniūnijose įvyko pirmasis bendras Šiaulių apygardos teismo ir kitų regiono teisėsaugos bei teisėtvarkos institucijų vadovų organizuotas susitikimas su Radviliškio rajono gyventojais, vietos ūkininkais, verslininkais, įvairių seniūnijų bendruomenių atstovais, rajono savivaldybės vadovais, seniūnais, policijos pareigūnais, prokurorais, teisėjais, žiniasklaida. Šio bendro projekto pradžia buvo sėkminga, žmonės į susitikimus rinkosi aktyviai. Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas internete Radviliškio rajono savivaldybės interneto puslapyje. Radviliškio rajono meras Darius Brazys renginio organizatoriams surengė priėmimą, meras sveikino tokią, anot jo, naują, reikalingą iniciatyvą. „Mūsų bendro projekto pradžia nuteikė tikrai optimistiškai, – teigia Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius. – Svarbiausia, kad regiono žmonės nuoširdžiai atsiliepė į šią mūsų iniciatyvą.

Kiekvienos institucijos atstovas turėjo ką pasakyti žmonėms. Tokie susitikimai yra puiki galimybė mums įgyvendinti mūsų – teismų tikslus. Teismuose kiekvieną dieną apsilanko šimtai žmonių ir kiekvienam svarbu žinoti, kokioje aplinkoje jis atsidurs, kokias teises ir pareigas turi, kokios reformos vykdomos, kas yra teisminė mediacija, kaip jie skinasi kelią. Renginio metu stengėmės kuo išsamiau pristatyti Nacionalinės teismų administracijos (NTA) vykdomą projektą „Geresnė pagalba liudytojams ir nusikaltimų aukoms teismo procese, įskaitant saugumo teismų pastatuose sustiprinimą“, buvo platinami ir specialiai sukurti lankstinukai visuomenei „KAIP ELGTIS, JEI ESI PAKVIESTAS LIUDYTI? Liudytojas ir nukentėjusysis teisme“, beje, sulaukę nepaprastai didelio susidomėjimo.“

Kaip jau anksčiau skelbta, susitikime Radviliškio krašte savo institucijų viziją pristatė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas, Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Aivaras Povilaitis ir jų pavaduotojai, Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos vadovė Virginija Valkiūnienė. Pranešimus peteikė ir Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Danutė Burbulienė, teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Boleslovas Kalainis.

Tą pačią dieną Šiaulių apygardos teisme buvo aptarti pirmojo renginio rezultatai. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas R. Bobinas pasidžiaugė, kad pasirinktas renginio formatas pasiteisino, anot jo, labai svarbu, kad renginys vyko ir įvairiose seniūnijose, taip buvo pritraukta daugiau žmonių. Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras A. Povilaitis teigė, kad teisėsaugos institucijos visada tarpusavyje bendradarbiavo, bet tas bendradarbiavimas kartu su bendruomene gali duoti labai gerų rezultatų.

Renginių ciklas bus tęsiamas, kitas susitikimas numatytas lapkričio 24 dieną su Pakruojo krašto bendruomene. Bendro projekto formatas nebus keičiamas, gali skirtis tik forma, viskas priklausys nuo krašto, kur vyks renginys, gyvenimo tradicijų.