Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Šiauliuose nuteista buvusi lopšelio-darželio direktorė

2014.01.16

Sausio 16 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvusi vieno Šiaulių lopšelio-darželio direktorė L. Š., gimusi 1959 metais, buvo kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, sukčiavimu, turto iššvaistymu, piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu. Moteris nusikaltimus padarė būdama valstybės tarnautoja. L.Š. pripažinta kalta.

Kaip nurodoma baudžiamojoje byloje, nusikaltimas padarytas 2003–2011 metais, buvusiai lopšelio-darželio vadovei inkriminuotas ne vienas nusikaltimo epizodas. Viename iš tokių epizodų konstatuojama, kad dvi Šiaulių miesto gyventojos vaikų užsiėmimas naudojosi minėto lopšelio-darželio sale. Už nuomą moterys mokėjo pinigus. Tačiau kaip paaiškėjo,  gautus 3100 litų L. Š. užuot pervedusi į lopšelio-darželio labdaros-paramos fondą sąskaitą, juos pasisavino.

Kitame nusikaltimo epizode konstatuojama, kad suklastojus dokumentus vienai lopšelio-darželio darbuotojai neva buvo padidintas darbo krūvis. Nors minėta darbuotoja jokio papildomo darbo neatliko, į jos sąskaitą kaip už neva atliktą papildomą darbą buvo pervesti pinigai. Vėliau ugdymo įstaigos direktorė minėtai darbuotojai nurodė šiuos gautus pinigus atiduoti jai. Nustatyta, kad savo veiksmais L. Š. valstybei padarė daugiau kaip 5 tūkstančių litų žalą. Ėmus aiškėti nusikaltimams, lopšelio-darželio vadovė  Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu  iš užimamu pareigų buvo atleista.

L. Š. savo kaltę neigė.  Teismas, išnagrinėjęs šią bylą konstatavo, kad L. Š. kaltė yra įrodyta nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, kita bylos medžiaga. Taip pat teismas konstatavo, kad  buvusi lopšelio-darželio direktorė savo nusikalstamais veiksmais valstybei padarė ne tik finansinę, bet ir neturtinę žalą. 

L. Š pripažinta kalta, jai skirta 11 tūkstančių 700 litų bauda. Nuteistoji Šiaulių miesto savivaldybei turės sumokėti 5048 litų turtinę žalą. Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui
Informaciją pateikė:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su visuomene
Tel.  +370 645 01564
El. p. vytautas.joncas@teismas.lt