lt
En

Teismų pranešimai spaudai

"Šilainių padegėjai" išgirdo nuosprendį

2014.10.03

Penktadienį Kauno apygardos teisme buvo paskelbtas nuosprendis didelio rezonanso sulaukusioje byloje, kurioje trys jauni vyrai – P. S., P. D. ir L. B. buvo teisiami už 2012 m. kovo 25 d. įvykdytą žiaurų nusikaltimą – buto Šilainiuose padegimą, kuomet gaisro metu vienas asmuo žuvo, o kitiems sutrikdyta sveikata.

Asmenys kaltinti tuo, kad būdami apsvaigę nuo alkoholio, veikdami bendrininkų grupėje, 2012 m. kovą, turėdami tikslą atkeršyti už tariamą P. S. sužalojimą, žinodami, kad bute yra daug asmenų, išpylė benziną į buto koridorių bei ant asmens ir išpiltą skystį padegė. Padegtas vyras įvykio vietoje mirė.

Bute įsiplieskus gaisrui, dėl degančio išėjimo buvo užkirstas kelias pasišalinti asmenims, kurie buvo viduje, dėl to vieni asmenys gelbėdamiesi šoko iš balkono, esančio 7-ajame aukšte, ant žemės, kiti bandė patekti į žemesniajame aukšte buvusį balkoną, tačiau ne visiems tai pavyko. Ant žemės nukrito 5 asmenys, kurių 2 patyrė itin sunkius sveikatos sutrikdymus, o trys – nesunkius. Kitiems bute buvusiems asmenims iš buto pavyko patekti į 6-ojo aukšto balkoną su ten gyvenusių asmenų pagalba. 

Dėl sukelto gaisro daugiabutyje buvo pažeista viešoji tvarka, sugadintas daugiabutyje gyvenusių asmenų turtas, iš viso už beveik 223 tūkst. Lt.

Kaltinamojo L. B. veikos, susijusios su asmenų gyvybe ir sveikata, buvo perkvalifikuotos iš tyčinių į padarytas dėl neatsargumo, nes teismas nustatė, kad kaltinamasis tikėjosi, jog asmenys nešasi degaus skysčio tik siekdami sugadinti kitų turtą ar pagąsdinti. Šias aplinkybes patvirtina ir byloje apklaustų asmenų parodymai, kad L. B. ramino P. S., prašė kitų kaltinamųjų nevykti į įvykio vietą, palaukti kitos dienos, kai viskas aprims. Nors ir nuvyko su kitais į įvykio vietą, surinko laiptinės kodą, kurį vienintelis žinojo, tačiau vėliau jokių aktyvių veiksmų nesiėmė, ant laiptų stovėjo atokiai, o kitiems asmenims pradėjus daryti nusikaltimą, iš įvykio vietos pasišalino.

Teismas, įvertinęs visus byloje ištirtus įrodymus, kaltinamųjų, liudytojų, nukentėjusiųjų parodymus, specialistų išvadas, atsižvelgdamas į nusikalstamų veikų motyvus ir tikslus, veikų pavojingumo laipsnį, į kaltinamųjų asmenybes, atsakomybę sunkinančias aplinkybes, nusprendė asmenis pripažinti kaltais.  Atsižvelgiant į tai, kad P. S. nusikalstamos veikos padarymo metu buvo nepilnametis, jam paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 7 m. 6 mėn. P. D. pripažintas kaltu ir paskirta 15 m. laisvės atėmimo bausmė. L. B. subendrinta bausmė paskirta laisvės atėmimas 2 m., bausmės vykdymas atidėtas 2 metams.

Iš visų trijų kaltinamųjų solidariai priteista nukentėjusiesiems atlyginti turtinę žalą (iš viso 27 267,57 Lt) bei neturtinę žalą (iš viso 423 500 Lt), taip pat patenkintas Valstybinės ligonių kasos 80 317,50 Lt civilinis ieškinys.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Primename, kad vykdant nusikaltimą dalyvavo dar vienas asmuo, kuris po įvykio pasislėpė ir iki šiol nėra surastas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.
 
Gintarė Veželytė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 37) 78 71 93
Mob. 8 646 93478
El. p. gintare.vezelyte@kat.lt
www.kat.lt