lt
En

Teismų pranešimai spaudai

SUGYVENTINIAI NUTEISTI UŽ NETEISĖTĄ MOTERS LAISVĖS ATĖMIMĄ IR PRIEVARTAVIMĄ

2014.11.13

Kauno apygardos teisme buvo paskelbtas nuosprendis sugyventiniams A. M. ir R. V., kurie 2013 m. vasarį atėmė moteriai laisvę – laikė ją uždarytą bute, vartojo prieš ją smurtą, prievartavo.

Asmenys kaltinti tuo, kad 2013 m. vasario 11–13 d. Kaune, būdami neblaivūs, panaudodami fizinį smurtą, laikė moterį bute prieš jos valią. Dėl patirtų sužalojimų moteriai buvo konstatuotas nežymus sveikatos sutrikdymas. Pasinaudodami palaužtu nukentėjusiosios pasipriešinimu ir sudarydami situaciją, kad nukentėjusioji negalėtų priešintis, ją seksualiai prievartavo.

Kaltinamoji A. M. kalta prisipažino, kaltinamasis R. V. savo kaltę neigė.

Teisėjų kolegija, įvertinusi visus byloje esančius įrodymus, liudytojų, nukentėjusiosios, kaltinamųjų parodymus, atsižvelgusi į veikų pobūdį ir pavojingumo laipsnį bei į kaltinamųjų atsakomybę sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, nusprendė asmenis pripažinti kaltais. Kaltinamosios padėtį lengvinančios aplinkybės buvo tos, kad kalta prisipažino ir gailėjosi, nedirba, nusikalstamų veikų padarymo metu buvo nėščia, o būdama suimta pagimdė kūdikį. Abiejų kaltinamųjų padėtį sunkinanti aplinkybė ta, kad nusikaltimus darė apsvaigę nuo alkoholio. R. V. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

Teismas A. M. skyrė 3 metų, o R. V. – 4 metų laisvės atėmimo bausmę. Taip pat patenkintas nukentėjusiosios civilinis ieškinys – iš kaltinamųjų solidariai priteista 1000 Lt turtinei žalai ir 15 000 Lt neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.