lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Švedijos teismo inicijuota liudytojos apklausa

Švedijos teismo inicijuota liudytojos apklausa
2016.01.25

Panevėžio miesto apylinkės teisme 2016 m. sausio 22 dieną vaizdo konferencijos būdu buvo apklausta liudininkė, kurios vyras Švedijoje yra nuteistas dėl nepilnametės L. Holm nužudymo.

Didelio atgarsio sulaukusioje byloje, nuteisto lietuvio advokatė apskundė nuosprendį ir Švedijos Karalystės apeliacinis teismas ėmėsi nagrinėti skundą.

Šią vaizdo konferenciją inicijavo Švedijos Karalystės apeliacinis teismas. Panevėžio miesto apylinkės teisme įdiegtos vaizdo konferencijos įrangos pagalba, Švedijos Karalystės apeliacinio teismo teisėjai ir kiti proceso dalyviai turėjo galimybę tiesiogiai apklausti liudytoją gyvenančią Lietuvoje. Šios įrangos dėka liudytojai nereikėjo vykti į Švediją, neužtruko bylos nagrinėjimas, buvo sutaupytos kelionės išlaidos.

Vaizdo konferencijų įranga Panevėžio apylinkės teisme buvo įdiegta 2014 m. įgyvendinant Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos lėšomis finansuojamą projektą „Vaizdo perdavimo, įrašymo ir saugojimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas teismuose“.


Cituojant prašome nurodyti informacijos šaltinį.  Inga Baltrimavičienė,
Panevėžio miesto apylinkės teismo
atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Tel. (8-45) 43 18 78, el. p. inga.baltrimaviciene@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus