Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas atmetė Rusijos TV bendrovės skundą

2022.09.22

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos Rusijos TV bendrovės „Vserossijskaja gosudarstvennaja televizionnaja i radiovieščatelnaja kompanija“ skundą atsakovei Lietuvos radijo ir televizijos komisijai dėl sprendimo panaikinimo.

Pareiškėja teismui buvo apskundusi Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2022 m. vasario 25 d. sprendimą, kuriuo 5 metams nuo sprendimo įsigaliojimo dienos buvo sustabdytas Lietuvos Respublikoje retransliuojamų ar platinamų internete programų „Planeta RTR“ ir „Rossija 24“ laisvas priėmimas. Vienas iš pareiškėjos skundo motyvų buvo, kad priimtas sprendimas yra nemotyvuotas.

Teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, konstatavo, kad sprendimas priimtas įvertinus televizijos programų „Planeta RTR“ ir „Rossija 24“ programų „Žinios“ vaizdo ir garso medžiagą, stebėsenos aktus, Lietuvos Respublikos institucijų (Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ir Vidaus reikalų ministerijų) nuomonę dėl programose skleidžiamo turinio, susijusio su propaganda ir karo kurstymu; sprendime taip pat nurodomas teisinis ir faktinis sprendimo pagrindas. Teismas nenustatė, kad sprendimas priimtas formaliai, priešingai, iš sprendimo turinio matyti, kad jis priimtas nešališkai ir objektyviai, įvertinus reikšmingas aplinkybes, turinčias reikšmės tokiam Sprendimui priimti, todėl konstatavo, kad pareiškėjos nurodyti argumentai nesudaro pagrindo jį panaikinti.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Audris Kutrevičius
Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. tel. (8612) 49869
El. paštas  audris.kutrevicius@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus