lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas išnagrinėjo skundą dėl „anodijos“ vartojimo vairuojant automobilį

2019.11.28

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 22 metų vairuotojo skundą dėl paskirtos 900 eurų dydžio baudos bei specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimo 15 mėnesių už automobilio vairavimą esant neblaiviam. Teismas nustatęs procesinius pažeidimus bei administracinio nusižengimo byloje nesant objektyvių neginčytinų įrodymų, panaikino skundžiamą nutarimą ir bylą nutraukė.

Bylos duomenimis Tauragės rajono gyventojas tariamo pažeidimo naktį buvo pas draugą. Ten būnant jam pradėjo skaudėti dantį, todėl draugas pasiūlė ant danties užsidėti vatos suvilgytos dietilo eteryje, liaudyje dar kitaip žinomo kaip „anodija“. Nurimus skausmui vaikinas vyko namo, tačiau buvo sustabdytas policijos pareigūnų patikrinimui. Alkotesteris parodė 1,53 promilės rezultatą, todėl pritaikius alkotesterio paklaidą pareigūnas surašė administracinio nusižengimo protokolą.

Teismui susipažinus su bylos medžiaga ir pareiškėjo nurodytomis aplinkybėmis, kilo abejonės dėl priimto nutarimo teisėtumo, kadangi neaiškumų sukėlė alkotesterio duomenų išklotinė bei nustatytų reikalavimų nesilaikymas, tikrinant asmens neblaivumą.

Analizuojant alkotesterio duomenis, nustatyta, kad alkotesteris pareiškėjo sustabdymo ir tikrinimo metu panaudotas net 6 kartus. Tačiau pareigūnai ir pats pareiškėjas teigė bei iš tarnybiniame automobilyje fiksuotos vaizdo medžiagos buvo matyti, kad prietaisas neblaivumui nustatyti panaudotas tik du kartus. Pirmąjį kartą alkotesteris neparodė jokio rezultato, o antrąjį pareiškėjui nustatytas 1,53 promilių neblaivumas. Teismas nusprendė, kad nors alkotesteris turėjo galiojančią patikrą iš pateiktų duomenų akivaizdu, kad tikrinant pareiškėjo neblaivumą, alkotesteris veikė su techniniais nesklandumais bei fiksavo netikslius duomenis.

Be to, teismas atkreipė dėmesį, kad policijos pareigūnas tikrinęs vairuotojo neblaivumą nesilaikė Vyriausybės ir Policijos generalinio komisaro nustatytos tvarkos, jog asmeniui nustačius 1,51 promilių neblaivumą ir daugiau, privaloma ne anksčiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip 30 minučių pakartotinai patikrinti asmens neblaivumą.

Teismas taip pat įvertino atlikto kraujo tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad vaikino kraujyje etilo alkoholio nerasta, tačiau buvo aptikta dietilo eterio, kuris nėra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą. Teismas pažymėjo, kad per valandą iš vairuotojo organizmo negalėjo pasišalinti 1,53 promilių nustatytos alkoholio koncentracijos, nes visuotinai yra žinoma, kad per valandą iš žmogaus organizmo pasišalina 0,16-0,2 promilės.

Teismas išsamiai išanalizavęs byloje surinktus įrodymus, konstatavo, jog esant procesiniams pažeidimams bei kylant abejonėms dėl tinkamo alkotesterio veikimo, jaunuolis negalėjo būti patrauktas administracinėn atsakomybėn, todėl policijos pareigūno nutarimą panaikino ir administracinio nusižengimo bylą nutraukė.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Mindaugas Radvila
Tauragės apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas ir
atstovas ryšiams su visuomene
Tel. (8 446) 61 393
El. p. mindaugas.radvila@teismas.lt
https://taurages.teismai.lt
Lietuvos teismai Facebook‘e

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus