Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas išnagrinėjo V. Valančiaus skundą

2023.01.24

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo pareiškėjo Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėjo Virgilijaus Valančiaus skundą atsakovei Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir paskelbs sprendimą vasario 9 dieną.

Pareiškėjas teismo prašo įpareigoti atsakovę Lietuvos Respublikos Vyriausybę atnaujinti pretendentų į Europos Sąjungos Bendrojo Teismą derinimo ir siūlymo procedūras teisės aktų nustatyta tvarka ir teikti derinti ir siūlyti nepriklausomos pretendentų vertinimo grupės geriausiai įvertintą kandidatą, taip pat kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą su prašymu priimti prejudicinį sprendimą, ar Europos Sąjungos teisės aktams neprieštarauja nuostata, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė, manydama turinti absoliučią diskrecijos teisę ir nepateikdama jokių motyvų, nukrypsta nuo nepriklausomos profesinės kandidatų atrankos rezultatų ir į Europos Sąjungos teisėjus siūlo ne pirmą, tai yra ne geriausiai įvertintą, o bet kurį kitą kandidatą iš sudaryto eiliškumo sąrašo.

Primintina, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2022 m. rugsėjo 14 d. kreipėsi į Respublikos Prezidentą,  Lietuvos Respublikos Seimą  su prašymu pritarti kitos kandidatūros siūlymui į ESBT teisėjus.

2021 m. kovą buvo paskelbta kandidatų į ESBT teisėjus atranka, sudaryta atrankos organizavimo darbo grupė. Ši grupė tinkamiausiu pretendentu pripažino ir pirmąją vietą sąraše skyrė V. Valančiui, tačiau Vyriausybė pasiūlė pritarti ne atranką laimėjusio pareiškėjo, o kito asmens kandidatūrai.

Cituojant prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Audris Kutrevičius
Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko
padėjėjas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 5) 264 1270, mob. tel. (8612) 49869
El. paštas  audris.kutrevicius@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus