Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas išteisino policijos pareigūno įžeidimu kaltintą vyrą

2014.01.13

Trakų rajono apylinkės teismas išteisino savo pareigas einančio policijos pareigūno įžeidimu kaltintą V. B.

V. B. buvo kaltinamas tuo, kad 2013 m. balandžio 14 d., vežamas tarnybiniu policijos automobiliu iš Elektrėnų policijos komisariato į areštinę, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Elektrėnų policijos komisariato Viešosios policijos Patrulių būrio vado S. G. atžvilgiu vartodamas necenzūrinius žodžius žemino jo orumą ir demonstravo nepagarbą, tai yra, kad įžeidė savo pareigas einantį valstybės tarnautoją.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad kaltinamasis policijos pareigūno S. G. atžvilgiu naudojo įžeidžiančius žodžius, keikė jį necenzūriniais žodžiais, grasino. Tačiau V. B. veiksmai vežant jį  areštinę buvo reakcija į sulaikymą ir į jį sulaikiusio policijos pareigūno veiksmus, kuriuos V. B. vertino kaip netinkamą elgesį su juo. Be to, pareigūno įžeidimas nebuvo viešas, jį girdėjo tik kitas policijos pareigūnas, kurio sulaikytų ar sulaikomų teisės pažeidėjų elgesys policijos pareigūnų atžvilgiu  negalėjo nustebinti ar sumenkinti kolegos autoritetą jo akyse. Teismas pažymėjo, kad policijos pareigūnų pareigų vykdymas yra nuolatos susijęs su teisės pažeidėjais, jų pasipriešinimu ir neadekvačia reakcija į situaciją ir policijos pareigūnų veiksmus. Todėl policijos pareigūnai turi būti pasiruošę tokiam pažeidėjų elgesiui, toks pažeidėjų elgesys jiems negali būti netikėtas ir, kaip užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę, gali būti vertinamas tik tada, kai pasižymi ypatingu įžūlumu, sukelia sunkias pasekmes ir pan. Taip pat teismas pabrėžė, kad už analogiškus veiksmus yra numatyta ir  administracinė atsakomybė.

Įvertinęs kaltinamojo, nukentėjusiojo ir liudytojo duotus parodymus bei byloje surinktą ir ištirtą medžiagą, teismas konstatavo, kad V. B. neteisėtas elgesys policijos automobilyje nesiekė tokio pavojingumo, kad atitiktų baudžiamojo kodekso 290 straipsnyje numatyto nusikaltimo sudėtį, todėl  V. B. yra išteisintinas, o policijos pareigūno civilinis ieškinys dėl 2000 litų neturtinės žalos atlyginimo – paliktinas nenagrinėtu.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė
Darius Kasperskis
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas, atstovas spaudai
Tel. (8 528) 55 136
El. p. darius.kasperskis@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Liepa 2022
P A T K P Š S
27 28 29

2022.06.29  |  14:00

30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sekite mus