lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas: Konkurencijos taryba teisėtai atsisakė pradėti tyrimą

2019.08.14

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs Biodegalų asociacijos skundą Konkurencijos tarybai dėl jos atsisakymo pradėti nagrinėjimo procedūrą pagal asociacijos skundą dėl UAB „NESTE Lietuva“ reklamos, priėjo išvadą, kad Konkurencijos taryba turėjo teisinį pagrindą nutraukti tyrimą, todėl bylą šioje dalyje nutraukė.

Biodegalų asociacija, vienijanti biodegalus ir jų komponentus gaminančias ir jais prekiaujančias įmones, kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti Konkurencijos tarybos 2018-12-27 sprendimą atsisakyti pradėti nagrinėjimo procedūrą pagal Biodegalų asociacijos skundą dėl UAB „NESTE LIETUVA“ klaidinančios reklamos ir įpareigoti Konkurencijos tarybą tai padaryti.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi šį administracinį ginčą, priėjo išvadą, kad Konkurencijos taryba turėjo teisinį pagrindą atsisakyti pradėti tyrimą. Teismo vertinimu, Konkurencijos taryba vadovavosi duomenimis, tyrimo metu gautais iš UAB „Neste Lietuva“, dėl kurių pagrįstumo jai nekilo abejonių ir kurie patvirtino UAB „Neste Lietuva“ skleidžiamos reklamos atitiktį Reklamos įstatymui. Dėl dalies, kurios UAB „Neste Lietuva“ negalėjo pagrįsti, Konkurencijos taryba nusprendė, jog šie neatitikimai yra mažareikšmiai. Teismas atkreipia dėmesį, kad Konkurencijos taryba 2019-05-14 nutarimu pradėjo nagrinėjimo procedūrą dėl degalinių tinklo reklamos atitikties Reklamos įstatymo reikalavimams, t. y. iš esmės dėl tų pačių reklaminių teiginių: vadinasi, šiame tyrime bus galimai pasisakoma ir dėl reklamos poveikio vartotojų elgsenai. Teismas konstatavo, kad Konkurencijos taryba tinkamai pasinaudojo galimybe atsisakyti pradėti tyrimą. Teismas  bylą dalyje dėl reikalavimo įpareigoti Konkurencijos tarybą pradėti Biodegalų asociacijos skundo nagrinėjimo procedūrą nutraukė, nes to prašė pati pareiškėja. Likusioje dalyje pareiškėjos skundą teismas atmetė kaip nepagrįstą,  priteisdamas trečiojo suinteresuoto asmens UAB „Neste Lietuva“  naudai iš pareiškėjos daugiau kaip pustrečio tūkstančio eurų bylinėjimosi išlaidų.

Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692
El. paštas sigita.baltaduone@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Sausis 2020
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Naujienų prenumerata

Sekite mus