lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas leido suimti nužudymu įtariamą asmenį

2015.05.21

Ketvirtadienį Šiaulių apylinkės teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuroro prašymą ir skyrė nužudymu Padvaiskių kaime, Šiaulių rajone, įtariamam P. B. (gim. 1946 m.) kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Vyras įtariamas 2015 m. gegužės 19 d. Padvaiskių kaime, Šiaulių rajone, benzinu apipylęs ir padegęs fotelyje sėdėjusį neįgalų vyrą, kuris įvykio vietoje sudegė.

Šiaulių apylinkės teismas, išanalizavęs pateiktą ikiteisminio tyrimo medžiagą, įtariamojo parodymus, nustatė, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog P. B., būdamas laisvėje ir siekdamas išvengti itin griežtos laisvės atėmimo bausmės už minėtą nusikaltimą, gali slėptis, bandyti sunaikinti įrodymus, turinčius reikšmės nusikaltimui tirti. Taip pat teismas atsižvelgė ir į visuomenei kylančią grėsmę – įtariamasis laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus.

Teismas, įvertinęs minėtas aplinkybes, ir tai, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl labai sunkaus nusikaltimo padarymo, už kurį gresia tik laisvės atėmimo bausmė nuo septynerių iki penkiolikos metų, įtariamajam P. B. skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Nutartis per 20 dienų nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

 

Informaciją pateikė
Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo
Komunikacijos skyriaus vedėja
tel. (8 41) 598 511
mob. 8 676  50 348
el. p. nijole.damule@teismas.lt