lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas nagrinėja auditoriaus ir audito priežiūros institucijų ginčą

2016.03.31

Vilniaus apygardos administracinis teismas uždarame teismo posėdyje šiandien pradėjo nagrinėti buvusio auditoriaus Sigito Babarsko skundą Audito ir apskaitos tarnybai (dabar ši tarnyba vadinasi Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba) ir Lietuvos auditorių rūmams dėl drausminių nuobaudų bei sprendimo išbraukti jį iš auditorių sąrašo panaikinimo.

2012 metais audito įmonė UAB „Deloitte Lietuva” ir pareiškėjas S. Babarskas, kaip atsakingas auditorius, atliko AB Ūkio banko 2011 m. finansinių ataskaitų auditą ir parengė audito ataskaitą. Audito ir apskaitos tarnyba, atlikusi šio audito tyrimą, nustatė reikšmingus trūkumus ir 2014-07-31 įsakymu Lietuvos auditorių rūmams nurodė panaikinti S. Babarsko auditoriaus vardą ir pareiškė įspėjimą bendrovei „Deloitte Lietuva”.

S. Babarskas kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti Audito ir apskaitos tarnybos direktoriaus 2014-07-31 įsakymą bei Lietuvos auditorių rūmų prezidiumo 2014-09-01 neeilinio posėdžio metu priimtą nutarimą panaikinti S. Babarskui auditoriaus vardą, auditoriaus pažymėjimo galiojimą, išbraukiant jį iš auditorių sąrašo. Pasak pareiškėjo, šie įsakymai neteisėti, priimti pažeidžiant procedūras.

Vilniaus apygardos administracinis teismas šios administracinės bylos nagrinėjimą pratęs balandžio 4 d. numatytame teismo posėdyje.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė
Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Vilniaus apygardos administracinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 81 6692
el. paštas  baltaduone@vaateismas.lt
www.vaateismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus