lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl disponavimo dopingo medžiagomis

2020.01.14

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje A. J. , B. V. ir R. V. buvo kaltinami neteisėtu disponavimu Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis tam tikromis dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Byloje nustatyta, kad B. V. neteisėtai gabeno daugiau kaip tūkstantį vienetų įvairių tablečių, kapsulių, gelių ir kt., kurios priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, ir turėdamas tikslą jas platinti neteisėtai laikė bute, kol kratos metu jas surado ir paėmė policijos pareigūnai.

A. J. neteisėtai laikė ir gabeno, turėdamas tikslą platinti vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, ir 48 ampules, kurios patenka į Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymų patvirtintą tam tikrų dopingo medžiagų sąrašą.

Tiek B. V., tiek A. J. tai, kad minėtos medžiagos priklausė jiems, neneigė, tačiau neigė turėję tikslą jas platinti. B. V. nurodė, kad rastus pas jį vaistus jis vartojo pats, juos kaupė ir daug metų neišmetė. A. J. taip pat nurodė, kad dalis vaistų buvo skirti jam pačiam naudoti, o dalis buvo paimti per klaidą iš kito trenerio.

Teismo vertinimu, byloje surinktų įrodymo pakanka paneigti B. V. ir A. J. gynybines versijas. Tai, kad jie laikė Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytų medžiagų, turint tikslą jas platinti savo treniruojamiems sportininkams, visų pirma įrodo rastų medžiagų kiekis ir jų įvairovė. Teismui atrodė nelogiška, kad tokį didelį kiekį medikamentų asmenys laikė savo reikmėms, žinodami, kad kiekvienas medikamentas turi savo vartojimo terminus iki kurių pasibaigimo visų rastų medikamentų suvartoti neįmanoma. Tai, kad medikamentai buvo skirti platinimui, įrodo ir Elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolai bei pokalbių suvestinės, kur daugeliu atveju minimi sportininkai, jų dalyvavimas varžybose ir pan. Kadangi tiek B. V., tiek A. J. šias medžiagas bandė paslėpti perduodami pasaugoti kitiems asmenims, tai taip pat įrodo, kad jie abu suvokė savo neteisėtos veikos pobūdį.

B. V. ir A. J. šiuose epizoduose pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir kiekvienam skirtos 5 000 eurų baudos.

Be to B. V. ir A. J. buvo kaltinami tuo, kad neteisėtai laikė nedidelius kiekius, turėdami tikslą platinti, tam tikras medžiagas, pagal šiuos kaltinimus jie išteisinti, nesant įrodymų patvirtinančių jų kaltę. Vyrai parodė, kad jie vartoja preparatus, kuriuos jiems skiria gydytojas, tai patvirtino ir byloje liudijęs gydytojas. Atsižvelgiant į tai, kad šiuose epizoduose surastas tikrai nedidelis kiekis medžiagų, nurodytų Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme, laikytina, kad tikslas jas platinti neįrodytas. Vyrai šiuose epizoduose išteisinti.

R. V. byloje buvo kaltinamas tuo, kad neteisėtai laikė nedidelį kiekį psichotropinės medžiagos, neturėdamas tikslo jos parduoti ar kitaip platinti, t. y. 6 tabletes, kurių sudėtyje buvo nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos. R. V. parodė, kad prieš keletą metų jam šiuos vaistus paskyrė gydytoja, dalį jų suvartojo, o kelios tabletės liko nepanaudotos ir jis pats šiuos vaistus atidavė pareigūnams. Byloje yra duomenų, kad tam tikru periodu vaistai iš tikrųjų buvo skirti gydytojų. Įsigyjant tokius vaistus, receptas pas asmenį neišlieka, o vaistinėse saugomi tik ribotą laiką. Esant tokios aplinkybėms negalima daryti išvados, kad vaistai įgyti ir laikyti neteisėtai. Taip pat nenustatyta, kad šių vaistų įsigijimo tikslas buvo svaiginamasis, taigi R. V. šioje byloje buvo išteisintas, nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai: 

Olga Sadovskaja
Klaipėdos apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (846) 47 47 84,  (8686) 26 581
El. p. olga.sadovskaja@teismas.lt
https://klaipedos.teismai.lt