Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas perdavė prokuratūrai papildyti Klaipėdos krepšinio klubo bylą

2014.04.23

Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas įpareigojo prokurorą papildomai ištirti buvusios VšĮ „Neptūno krepšinio klubas“ vadovybės baudžiamosios bylos medžiagą.

Buvę 52 m. uostamiesčio krepšinio klubo direktorius E. P.  ir 50 m. vyr. buhalterė V. A. kaltinami tuo, kad 2008-2009 m. apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą bei pasisavino per 24 tūkst. litų.

Kaltinamajame akte nurodyta, kad E. P. iš vieno asmens gavo 60 tūkst. litų piniginę paramą, tačiau jos nepagrindė gavimo ir paskolos grąžinimo dokumentais, jų nepateikė buhalterei V. A. užregistruoti buhalterinės apskaitos registruose.  Teismui buvo pateikti ir duomenys, kad minėta finansininkė vykdė tikrovės neatitinkančias finansines operacijas. Dėl to nebuvo galima nustatyti VšĮ „Neptūno krepšinio klubas“ veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Bylos nagrinėjimo metu abu teisiamieji savo kaltės nepripažino. Teisme buvo apklausti ir šio klubo krepšininkai. Kad jie pinigus gavo ir klubas neliko krepšininkams skolingas, patvirtino tiek patys sportininkai, tiek kita bylos medžiaga – kasos išlaidų orderiai, teismo sprendimai, kuriais atmesti dviejų krepšininkų skundai dėl neišmokėto darbo užmokesčio.

Prokurorui atsisakius kaltinimo dėl neteisėto minėtų lėšų pasisavinimo, teismas konstatavo, kad kaltinamasis aktas privalo atitikti byloje nustatytas faktines aplinkybes, jame neturi būti esminių trūkumų ar nesutapimų su bylos medžiaga, kurie kliudytų priimti teisingą sprendimą. Todėl teismas grąžino baudžiamąją bylą prokurorui ir jį įpareigojo per 3 mėnesius papildyti ikiteisminį tyrimą.

Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Informaciją pateikė:
Kęstutis Butvydas
Klaipėdos miesto apylinkės teismo
atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 46) 47 47 73,
el. p. kestutis.butvydas@teismas.lt