lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas pradėjo nagrinėti Daivos Ulbinaitės baudžiamąją bylą

2014.09.23

2014 m. rugsėjo 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje buvusi Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė yra kaltinama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 125 straipsnio 1 dalį ir 228 straipsnio 1 dalį.

D. Ulbinaitei pareikšti kaltinimai dėl to, kad būdama politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja ir turėdama leidimą dirbti su įslaptinta informacija, atskleidė valstybės paslaptį, kurią sužinojo dėl savo darbo, ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, dėl ko didelės žalos patyrė Lietuvos Respublikos Prezidento institucija ir valstybė.

Šiandien vykusio posėdžio metu D. Ulbinaitė savo kaltės nepripažino. Be to, ji pasinaudojo Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse numatyta teise ir parodymus teismui duos tik po liudytojų apklausos. 

Kitas posėdis vyks 2014 m. spalio 21 d. 13 val., 013 salėje, Vilniaus miesto apylinkės teisme, adresu Laisvės pr. 79A, Vilniuje. Teismo posėdžiai vyks vieši, išskyrus tuos posėdžius ar jų dalis, kai juose bus tiriama bylos medžiaga, susijusi su valstybės paslaptį sudarančia informacija.

Bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija. Taip pat yra paskirtas atsarginis teisėjas, kuris dalyvaus teisiamojo posėdžio salėje nuo bylos nagrinėjimo pradžios ir, kai procese negalės dalyvauti bylą nagrinėjantis teisėjas, šį pakeis.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Airinė Šerelytė- Skistymienė        
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149