Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas pripažino kaltu vyriškį, pasisavinusį valstybės tarnautojo vardą

2014.01.31

Ukmergės rajono apylinkės teismas kaltu pripažino vyriškį T. Č., pasisavinusį policijos pareigūno, vardą.

 T. Č. Buvo kaltinamas tuo, kad 2013 m. spalio 5 d., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, viešoje vietoje, Kaunas – Ukmergė kelio atkarpoje, ant pėsčiųjų tako, neturėdamas teisės vilkėjo policijos pareigūno uniforminę striukę su skiriamaisiais ženklais bei užrašais ,,Policija“, ,,Vilnius“. Tokiu būdu kaltinamasis T. Č. pasisavino valstybės tarnautojo vardą, be kita ko atlikdamas kitus neteisėtus veiksmus. T. Č. rankos mostais stabdė nuo Kauno miesto pusės Ukmergės miesto kryptimi važiuojančias transporto priemones.

 Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad tądien kaltinamajam būnant  pas draugą ir vartojant alkoholinius gėrimus, jam pasidarė šalta, todėl apsivilko minėtą policijos pareigūno uniforminę striukę. T. Č. teigė, jog šią striukę jis turėjo seniai, tačiau nesugebėjo paaiškinti, kodėl nuo jos nebuvo nuimti policijos skiriamieji ženklai. Nustatyta, kad po išgertuvių kaltinamasis ėjo kelkraščiu, bet dėl girtumo, tiksliai neprisiminė savo ketinimų. Kaltinamasis nurodė, jog galėjo būti ir taip, kad stabdė pravažiuojančias transporto priemones, arba būdamas neblaivus mosavo rankomis. Pravažiuojančių automobilių vairuotojai, pamatę vyriškį su šia uniformine policijos striuke, su šviesą atspindinčiu užrašu ,,Policija“, mūvintį sportines kelnes, ir stabdantį ištiesta ranka automobilius, pranešė Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnams. Nuvykus policijos pareigūnams į įvykio vietą, kaltinamasis buvo rastas pasislėpęs žolėse ir su savimi turintį policijos pareigūno uniforminę striukę su skiriamaisiais ženklais bei užrašais ,,Policija“, ,,Vilnius“.

Įvertinęs kaltinamojo, liudytojų duotus parodymus bei byloje surinktą ištirtą medžiagą, teismas konstatavo, kad T. Č. savo nusikalstamais veiksmais padarė nusikaltimą, tai yra, pasisavino valstybės tarnautojo vardą.  Kaltinamasis nuteistas paskiriant baudą.

Kadangi byla buvo išnagrinėta priimant baudžiamąjį įsakymą, kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Informaciją pateikė:
Ukmergės rajono apylinkės teismo
Administracijos sekretorė
Donata Jusaitė (atstovė ryšiams su visuomene)
Tel. Nr.: 8-340-63857
El.p.: donata.jusaite@teismas.lt