lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas Soliariui skyrė baudą su automobilio konfiskavimu

2014.10.16

2014 m. spalio 16 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo Algimantas Minalga, geriau žinomas kaip Soliaris buvo kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 129 straipsnį (transporto priemonių vairavimas neblaivių ar apsvaigusių nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenų, neturinčių teisės vairuoti).

Administracinio teisės pažeidimo protokolas A.Minalgai buvo surašytas dėl to, kad 2014 m. rugpjūčio 4 d., Vilniuje, vairavo automobilį neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones. Sustabdytas policijos pareigūnų vengė neblaivumo patikrinimo.

Teismo posėdžio metu A. Minalga kaltu neprisipažino ir pareiškė, kad administracinio teisės pažeidimo protokole minimu laiku jis buvo neblaivus, todėl jo turėtą automobilį vairavo jo draugas, o jis sėdėjo keleivio vietoje. Pasak A. Minalgos, policijos pareigūnai, sustabdę automobilį, jį apkaltino neteisėtu vairavimu. Kadangi jis automobilio nevairavo ir turėjo teisę būti išgėręs, atsisakė tikrintis neblaivumą.

Skirdamas administracinę nuobaudą A. Minalgai, teismas lengvinančių aplinkybių nenustatė. Jo atsakomybę sunkino tai, kad pažeidėjas ne kartą baustas administracine tvarka, tame tarpe už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, turi galiojančių nuobaudų. Dėl to A. Minalgai teismas skyrė baudą, kurios dydis būtų artimas Lietuvos Respublikos ATPK 129 straipsnio sankcijos numatytam maksimumui.

Teismas, įvertinęs byloje esančius rašytinius įrodymus ir apklausęs liudytojus apie įvykio aplinkybes, pripažino A. Minalga kaltu ir paskyrė jam keturių tūkstančių aštuonių šimtų litų dydžio baudą su automobilio konfiskavimu.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:

Airinė Šerelytė-Skistymienė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. airine.serelyte@teismas.lt
http://www.vat.lt/lt/vilniaus-miesto-apylinkes-teismas.html
LIETUVOS TEISMAI Facebook’e