lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismas studentės žudikui skyrė maksimalią terminuotą laisvės atėmimo bausmę

2015.11.16

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 24 metų Valdui Jankauskui už Klaipėdos universiteto studentės išžaginimą ir nužudymą skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė.

Teismas nustatė, kad praėjusių metų lapkritį V. Jankauskas sutarė automobiliu nuvežti merginą iš Šilutės r. gyvenvietės į Klaipėdą. Pakeliui į uostamiestį, turėdamas tikslą lytiškai santykiauti su bendrakeleive, iš pradžių jaunuolis jai pagrasino, o vėliau pavartojo fizinį smurtą. Pasinaudojęs sumuštos bejėgiškos būklės studente, nuteistasis ją išžagino, o siekdamas nuslėpti šį nusikaltimą – auką nužudė.

Teisiamajame posėdyje V. Jankauskas savo kaltę pripažino iš dalies. Jis patvirtino nužudęs studentę, tačiau neigė, kad ją išžagino bei seksualiai prievartavo. Be to, nuteistasis teigė, jog neprisimena nužudymo aplinkybių.

Byloje surinkti liudytojų parodymai, daiktų, vietovių apžiūros duomenys, DNR specialisto, teismo medicinos eksperto bei kitų tyrimų išvados neginčijamai patvirtino, kad V. Jankauskas padarė visus nusikaltimus, kuriais jis buvo kaltinamas.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad V. Jankauskas įvykdė vieną labai sunkų bei du sunkius nusikaltimus. Nuteistasis tyčia šaltakraujiškai atėmė gyvybę jaunai bejėgiškos būklės merginai, kuri nieko blogo nuteistajam nepadarė bei neprovokavo tokio jo elgesio. Teisėjų kolegijos nuomone, vyro pasirinktas nužudymo būdas siekiant nuslėpti kitus nusikaltimus taip pat rodo didelį jo pavojingumą visuomenei.

Laisvės atėmimo bausmę pirmuosius penkerius metus V. Jankauskui paskirta atlikti kalėjime, likusius – pataisos namuose.

Teisėjų kolegija tenkino nukentėjusiaisiais pripažintų merginos tėvų civilinius ieškinius – nuteistasis įpareigotas jiems atlyginti daugiau negu 1,5 tūkst. Eur turtinę žalą, 1 tūkst. Eur už advokato paslaugas bei po 50 tūkst. Eur. neturtinės žalos.

Šį nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

 

Informaciją pateikė
Kęstutis Butvydas
Klaipėdos apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene
tel. (8 46) 390 983, mob. (8 676) 85 940
el. p. kestutis.butvydas@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus