lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teisme – „Diena su teisėju“

2014.11.11

Lapkričio 11 d. Vilniaus apygardos administraciniame teisme surengto projekto „Diena su teisėju“ metu dvi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentės turėjo galimybę stebėti teisėjos ir teismo pirmininkės Inos Kirkutienės darbą iš arti ir realiai pajusti, „su kuo valgoma teisėjo duona“.

„Diena su teisėju“ – tai bendras Nacionalinės teismų administracijos ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto edukacinis projektas, kurio metu studentai lankysis įvairiuose Lietuvos teismuose ir susipažins su teisėjo profesija stebėdami jo įprastą darbo dieną. Pirmasis šio projekto renginys lapkričio 11 d. ir vyko Vilniaus apygardos administraciniame teisme.

Praleisti darbo dieną šalia teismo pirmininkės Inos Kirkutienės buvo atrinktos dvi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto pirmakursės Agnė Oseckytė ir Evelina Nedzinskaitė. Būsimosios teisininkės turėjo unikalią progą ne tik pamatyti, koks įtemptas ir atsakingas yra teisėjo darbas, bet drauge stebėti ir teismo vadovo darbo dieną. Studentės tądien tapo teismo pirmininkės „šešėliu“ – jos ne tik stebėjo teismo posėdžius, kuriuose posėdžiavo I. Kirkutienė, bet ir pačios pabandė būti teisėjomis: rašė teismo nutarčių projektus, o vėliau juos aptarė kartu su teisėja. Merginos turėjo galimybę susipažinti ir su teismo raštinės darbu, bylų skirstymo modulio galimybėmis, elektroninės bylos ypatumais. „Džiaugiuosi šio projekto suteikta galimybe pasidalyti ir teisėjo, ir teismo vadovo darbo patirtimi su jaunais žmonėmis, būsimosiomis teisininkėmis, kurioms ši diena galbūt padės rasti savo kelią ir kurioms gal kada nors teks perduoti estafetę ginti tiesą ir teisingumą“, – sakė teismo pirmininkė I. Kirkutienė, pabrėždama, kad vienos dienos tikrai per maža, kad pajustum tikrą teisėjo profesijos skonį.