lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teisme nagrinėjami didelių atgarsių Kretingoje sulaukę įvykiai

2020.09.25

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, viešosios tvarkos pažeidimo bei grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo. Didelės apimties baudžiamąją bylą nagrinėja Plungės apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis, turintis 16 metų teisėjo darbo patirtį. 

Šioje byloje kaltinimai pareikšti trims asmenims, kurių amžius – nuo 19 iki 22 metų. Vieno kaltinamojo atžvilgiu byla išskirta į kitą bylą – pilietis slapstosi nuo teisingumo. Bylą nagrinėjantis teisėjas Erikas Jurgutis praėjusią savaitę apklausė keturiolika liudytojų, iš kurių septyni – nepilnamečiai. Taip pat apklausti nukentėję asmenys: 23 metų Kretingos rajono gyventojas ir jo šeimos narys. Baudžiamoji byla nagrinėjama keliais epizodais.

Bylos duomenimis, nukentėjusiuoju pripažintą jaunuolį praėjusiais metais sistemingai galėjo bauginti metais jaunesnis Kretingos miesto gyventojas. Jis nukentėjusiajam galėjo siųsti grasinančias žinutes, naudoti fizinį smurtą, apgadinti jo šeimos nariui priklausantį automobilį. Neteisėti veiksmai galimai pradėti vykdyti dėl merginos, su kuria pažįstami abu vaikinai.

Pirmąjį kartą automobilis „BMW“ galėjo buvo apgadintas praėjusių metų kovo mėnesio pabaigoje: kaltinamasis galimai spyrė į automobilį, kuriame užsirakinęs sėdėjo nukentėjusysis.

Po šio įvykio praėjus kelioms savaitėms, nukentėjusysis kartu su savo šeimos nariu bei giminaičiu tuo pačiu automobiliu atvyko į Kretingoje esantį viešosios paskirties objektą. Jame tuo metu buvo ir kaltinamasis su kitais asmenimis.

Teritorijoje galėjo buvo naudojamas smurtas, dar kartą galimai apgadintas automobilis „BMW“. Šių įvykių liudininkais tapo po pamokų viešoje vietoje laisvalaikį leidę nepilnamečiai piliečiai. Jie teismo posėdyje apklausti dalyvaujant Plungės apylinkės teismo psichologui ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovui. Jauniausiam liudytojui – 15 metų.

Taip pat buvo apklaustas pagal iškvietimą į stadioną atvykęs policijos pareigūnas bei kiti liudytojai. Parodymus davė ir šiame epizode nukentėjusiaisiais pripažinti šeimos nariai.

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose pradėtas nagrinėti ir kitas baudžiamosios bylos epizodas. Praėjus beveik mėnesiui po įvykių stadione, nukentėjusysis buvo sumuštas Kretingos mieste esančio prekybos centro teritorijoje. Nusikaltimu kaltinamas vienas iš pirmojo epizodo kaltinamųjų – kretingiškis bei su juo buvę vaikinai. Bylos duomenimis, jie galėjo vytis iš prekybos centro išėjusį nukentėjusįjį ir jį, nugriuvusį ant žemės, spardyti. Tą pačią dieną nukentėjusysis kreipėsi į policiją ir į ligoninę. Kitą dieną sumuštas vaikinas greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežtas į ligoninę.

Nukentėjusiajam nustatyti sunkų sveikatos sutrikdymo mąstą atitinkantys sužalojimai. Byloje kaltinamiesiems pareikšti civiliniai ieškiniai dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Vienas iš sunkiu sveikatos sutrikdymu ir viešosios tvarkos pažeidimu kaltinamų asmenų slapstosi nuo teisingumo, išduotas Europos arešto orderis.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimas bus tęsiamas šių metų spalio mėnesį.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja
Tel. 8 445 78592, 8 675 62447
El. p. skaiste.sadonyte@teismas.lt
https://plunges.teismai.lt/

Įvykių ir renginių kalendorius

Lapkritis 2020
P A T K P Š S
26 27 28 29 30

2020.10.30  |  10:00

31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27

2020.11.27  |  10:00

28 29
30 1 2 3 4 5 6

Naujienų prenumerata

Sekite mus