lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Teismo nuosprendis avarijos kaltininkui

2016.04.25

Šiandien Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 56 m. V. P. , kuris prieš trejus metus Šiaulių rajone mikroautobusu padarė avariją, kurios metu viena moteris žuvo įvykio vietoje, kita buvo nesunkiai sužalota.

Teismas kaltinamajam skyrė 3 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas 2 m. V. P. metus negalės vairuoti transporto priemonių. Teismas iš dalies tenkino nukentėjusiosios civilinį ieškinį. Nukentėjusiajai iš Airijos Respublikos draudimo bendrovės teismas priteisė 3 764,60 Eur turtinei ir neturtinei žalai atlyginti. V. P. turės sumokėti ir už nukentėjusiųjų advokatų išlaidas 700 Eur.  Kiti nukentėjusieji, žuvusiosios moters artimieji, buvo pareiškę civilinius ieškinius dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, tačiau per teismo posėdį atsiėmė ieškinius, todėl jie palikti nenagrinėti.

„Kaltinamasis tvirtino, kad moterys ėjo ne per pėsčiųjų perėją, o įstrižai gatvės, neapšviestoje vietoje. Anot V. P., jos staiga išėjo į gatvę, todėl jis negalėjo sustabdyti. Teismas minėtus kaltinamojo samprotavimas vertina, kaip pasirinktą gynybinę poziciją. Nukentėjusioji tvirtino, kad ėjo per pėsčiųjų perėją“, - sakė Šiaulių apylinkės teismo teisėja Astra Karpytė. 

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyras padarė neatsargų nusikaltimą, neprisipažino, neteistas, dirba. Jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Teismas konstatavo, kad V. P. nesulėtino greičio ir nesustojo prieš pėsčiųjų perėją, kad praleistų pėsčiąsias. Jis mikroautobusu, artėdamas prie pėsčiųjų perėjos, nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių ir sukėlė pavojų kitų eismo dalyvių saugumui. V. P., pasirinkdamas važiavimo greitį,  neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties.

Teismas nustatė, kad 2013 m. balandžio 5 dieną prieš vidurnaktį Šiaulių rajone, Aukštelkėje, šviesoforu nereguliuojamoje gatvių sankryžoje, V. P., vairuodamas mikroautobusą, kliudė dvi moteris, kurios ėjo per pėsčiųjų perėją. Viena nukentėjusioji žuvo įvykio vietoje, kitai nesunkiai buvo sutrikdyta sveikata.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių  apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Informaciją pateikė
Nijolė Damulė
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja
(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)
tel. (8 41) 598 511
mob. 8 676  50 348
el. p. nijole.damule@teismas.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus