Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Telefoniniam sukčiui – penkeri metai nelaisvės

2014.01.15

Panevėžio miesto apylinkės teismas vakar baigė nagrinėti baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį panevėžiečiui, apgaule išviliojusiam pinigus iš garbaus amžiaus moterų.

Teismas nustatė, kad 25 metų A.Z. nusikaltimus įvykdė veikdamas bendrininkų grupėje kartu su nenustatytais asmenimis. Praėjusių metų gegužės mėnesio 4-21 dienomis kaltinamojo bendrininkas iš Kybartų pataisos namų ar šalia jų esančios teritorijos skambindavo į gyventojų fiksuoto ryšio telefonus ir, turėdamas tikslą apgaule įsigyti svetimą turtą, pasakodavo melagingas istorijas.

Sukčius nukentėjusiosioms dažniausiai pranešdavo esą jų anūkas krisdamas nuo laiptų sužalojo mergaitę ir jos gydymui bei žalai atlyginti reikalingi pinigai. Kaltinamasis A.Z. eidavo į apgautų moterų namus pasiimti pinigų prisistatydamas mergaitės broliu.

Iš penkių nukentėjusiųjų A.Z. paėmė pinigų sumas nuo tūkstančio iki šešių tūkstančių litų. Iš vienos moters kaltinamasis išviliojo elektroninę mokėjimo kortelę, slaptažodžius ir bankomate per du kartus išgrynino septynis tūkstančius litų. Visa nukentėjusiosioms padaryta žala – 20 tūkstančių 820 litų.

Skirdamas bausmę A.Z., teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis yra teistas du kartus, baustas administracine tvarka, pripažintas recidyvistu. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikaltimus įvykdė veikdamas kartu su bendrininkais.

Teismas nusprendė A.Z. skirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą penkeriems metams. Kaltinamasis bausmę turės atlikti pataisos namuose. Nukentėjusiųjų civilinius ieškinius teismas tenkino visiškai ir priteisė iš kaltinamojo iš viso 16 tūkstančių 620 litų žalai atlyginti.

Nukentėjusioji P.Z. turtinės žalos nepatyrė, nes A.Z. buvo sulaikytas netrukus po to, kai įvykdė nusikaltimą, ir pinigai (4200 litų) jai buvo grąžinti.

Teismo nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Diana Armonienė,
Panevėžio miesto apylinkės teismo
atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Tel. (8-45) 46 78 63, el. p. diana.armoniene@teismas.lt

Naujienų prenumerata

Įvykių ir renginių kalendorius

Sekite mus