lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Tęsiama nagrinėti albaniškų kanapių byla  

2021.07.21

Šiandien Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 33 metų Akmenės rajono gyventojas V. J. ir 49 metų šiaulietis R. K. kaltinami narkotikų kontrabanda, tęsė liudytojų apklausą. Parodymus teismui davė ir kaltinamasis V. J. Artimiausiame teismo posėdyje nutarta  liudytoju apklausti DNR ekspertizę atlikusį ekspertą.    

Teisiamajame posėdyje parodymus davė Valstybės sienos apsaugos tarnybos tyrėjas, kuris teismui papasakojo, kaip automobilyje buvo aptikti narkotikai. Pareigūnas teismui teigė, jog dalis narkotikų, paslėptų automobilio „PEUGEOT 206“ kėbule esančiuose ertmėse, buvo aptikti 2019 metų kovo 9 dieną, kai V. J. vairuojamas automobilis kirto Lietuvos Respublikos valstybės sieną.  Dar kartą šis automobilis buvo apžiūrėtas jau kovo 12 dieną Šiauliuose, tada, anot tyrėjo, į pagalbą buvo pasitelktas tarnybinis šuo. Pasak pareigūno, keturkojis automobilio galinėje dalyje iš karto aptiko paslėptus narkotikus. Tyrėjas teigė, jog netrukus buvo paskirtos atitinkamos ekspertizės. Liudytojas teismui patvirtino, jog visa automobilio apžiūros procedūra buvo filmuojama. Teismui parodymus davė ir kinologė, kurios tarnybinis šuo kovo 12 dieną pareigūnams padėjo greitai aptikti ertmes su paslėptais narkotikais.  

Kaltinamasis V. J. teismui pasakė, kad neturintis jokio supratimo, kaip šiame automobilyje atsirado narkotikai. Jis teigė, jog su R. K. Albanijoje buvo du kartus. Kaltinamojo teigimu, R. K. neturėjo vairuotojo pažymėjimo, paprašė, kad V. J. jį nuvežtų į Albaniją. Kaltinamojo teigimu, už vairuotojo paslaugas R. K. jam pažadėjo gerai sumokėti ir pramogas Albanijoje. Tokiu pasiūlymu V. J. ir susigundęs. Kaltinamasis patikslino, jog už pramogas, maitinimą, nakvynę viešbutyje mokėjo R. K. O grįžus į Šiaulius V. J. dar gavęs po 400 eurų. Kaltinamasis teismui negalėjo patikslinti, kokiomis pramogomis vyrai mėgavosi svetimoje šalyje. V. J. pasakojo, jog R. K. Albanijoje kelioms valandoms kažkur išeidavęs, sakydavęs, jog tiesiog turįs reikalų. Šioje byloje valstybės kaltinimą palaikančiam prokurorui V. J. negalėjo paaiškinti, kaip ant juodų paketų su narkotikais atsirado V. J. DNR pėdsakai, kurie buvo aptikti ekspertizės metu. Kaltinamasis aiškino, jog kelionėje turėdavęs pailsėti – kol automobilį vairuodavo R. K., jis miegodavęs ant galinės sėdynės, kur ir galėjo likti jo DNR pėdsakų. V. J. teigimu, būtent ant šios sėdynės buvę sudėti paketai su  narkotikais, kuriuos pareigūnai išėmė iš ertmių per automobilio apžiūrą. V. J. spėjo, kad jo DNR ant paketų galėjo patekti netiesiogiai. Teismas nutarė artimiausiame teisiamajame posėdyje apklausti DNR ekspertizę šioje byloje atlikusį ekspertą. 

Kiek anksčiau teismui parodymus davė ir kaltinamasis R. K. Kaip ir per ikiteisminį tyrimą, jis teisme teigė tiesiog neįsivaizduojantis, kaip mašinoje atsirado kanapės. Kaltinamasis paaiškino, jog kažkoks asmuo jo buvo paprašęs nuvykti su mašina į Albanijos Respubliką neva kažką paimti. Tiesa, tokio asmens nustatyti taip ir nepavyko.         

Bylos duomenimis, V. J. ir R. K. kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe kartu ir iš anksto susitarę, neteisėtai įgijo, laikė ir neturėdami leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – kanapių antžeminių dalių. Kaltinamajame akte nurodoma, kad 2019 metų kovo mėnesį, laikotarpiu nuo 6 iki 7 dienos, Albanijos Respublikoje per ikiteisminį tyrimą nenustatytomis aplinkybėmis kartu neteisėtai įgijo apie 8 kilogramus kanapių antžeminių dalių. Narkotikai buvo supakuoti į 18 plastiko paketų ir paslėpti automobilio „PEUGEOT 206“ kėbule esančiuose ertmėse, kurios nėra skirtos gabenti daiktus.

Neilgai trukus Albanijoje įgytos kanapės tuo pačiu V. J. vairuojamu automobiliu, kuriuo kartu važiavo ir R. K., buvo gabenamos Lietuvos Respublikos valstybės sienos link. 2019 metų kovo 9 dieną automobilis kirto Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir buvo patikrintas Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų, kurie ir aptiko gabenamus narkotikus.   

Anksčiau 7 kartus teistas V. J. ir 11 kartų teistas R. K., kuris šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę taip pat už narkotikų kontrabandą, per ikiteisminį tyrimą teigė neturį supratimo, kaip kanapės atsidūrė automobilyje, kuriuo jie važiavo ir buvo pareigūnų patikrinti.

Šiauliečiui R. K. pareikšti kaltinimai ir dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Mat tuo pačiu metu, kai „PEUGEOT 206“ automobilyje pasieniečiai aptiko kontrabandinius narkotikus, buvo rastas netikras vairuotojo pažymėjimas, kurį su savimi turėjo R. K. Bylos duomenimis, suklastotą R. K. vardu išduotą vairuotojo pažymėjimą šis šiaulietis įgijo 2019 metų kovo 4 dieną Šiaulių miesto centre esančiame viename prekybos centre iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens. Suklastotas vairuotojo pažymėjimas rastas kaltinamojo rankinėje. Bylos duomenimis, nusikaltimas išaiškintas turint Kriminalinės žvalgybos tarnybos gautą informaciją. 

Artimiausi teismo posėdžiai numatyti: rugsėjo 21, spalio 5 dienomis 9.30 val.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt