lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Trys šiauliečiai kaltinami ne tik neteisėtu kanapių auginimu

2021.07.22

Šiaulių apygardos teismas numato pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje trys šiauliečiai: 30 metų M. Z., 35 metų V. E. ir 39 metų E. Š. kaltinami neteisėtu kanapių auginimu, pasikėsinimu neteisėtai disponuoti labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu. Nusikalstamos veikos padarytos bendrininkų grupe. Per ikiteisminį tyrimą du iš kaltinamųjų savo kaltę kategoriškai neigė.

Bylos duomenimis, nusikalstamos veikos galėjo būti padarytos laikotarpiu nuo 2018 metų rugpjūčio iki 2019 metų rugsėjo 17 dienos. Šiaulių policijos pareigūnai gavo duomenų, kad anksčiau su teisėtvarka problemų turėję minėti šiauliečiai gali vykdyti vagystes ne tik iš gyvenamų, bet ir negyvenamų patalpų, o grobį pardavinėti. Tapo žinoma, jog šie asmenys gali ir patys naudotis  Lietuvoje ir užsienio valstybėse pavogtais daiktais. Pareigūnai nustatė, kad vogti daiktai buvo slepiami vienoje netoli Šiaulių esančioje gyvenvietėje įrengtoje slėptuvėje. Joje buvo rasti apie 50 pavogtų kompiuterių monitorių. Bylos duomenimis, monitorius įgiję du iš trijų kaltinamųjų galėjo žinoti, kad monitoriai gauti nusikalstamu būdu. Grobio vertė – apie 66 000 eurų.

Vienam iš kaltinamųjų pareikšti kaltinimai ir dėl įsigyto 21 000 eurų vertės automobilio „Lexus RX350“, kaip nurodoma kaltinamajame akte, šis vyras žinojo, jog automobilis gautas nusikalstamu būdu – pavogtas Lenkijos Respublikoje. Kaltinamasis įgijo ir Vokietijoje pavogto motociklo „Harley Davidson“ variklį, kuris buvo įmontuotas į paties naudojamą motociklą. Kaltinamajame akte nurodoma, kad minėtas asmuo galėjo žinoti, jog ir šis variklis yra gautas nusikalstamu būdu.

Pareigūnai taip pat turėjo informacijos, kad netoli Šiaulių esančioje vienoje sodyboje, kuri priklauso M. Z. tėvams, gali būti auginamos kanapės. Neilgai trukus ši informacija pasitvirtino. Sodyboje buvo rasta sumontuota įranga kanapėms auginti – elektros generatorius, šildymo lempos, ventiliatorius, kiti kanapėms auginti reikalingi prietaisai. Per kratas buvo rastas didelis kiekis jau užaugintų kanapių, dalis iš kurių buvo jau nukirpta ir džiovinama specialiai įrengtoje džiovykloje, dalis kanapių jau buvo išdžiovinta. M. Z. pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais. Per kratą pareigūnai gyvenamojo namo kambaryje, po lovą rado neteisėtai laikomus revolverį, medžioklinį šautuvą, šovinių.

Per ikiteisminį tyrimą M. Z. iš pradžių atsisakė duoti parodymus, vėliau kaltę pripažino iš dalies, dar po kurio laiko jis pareigūnams papasakojo apie nusikaltimo aplinkybes. Vyras teigė, jog kanapes vartoja daug metų,  minėtoje sodyboje gyveno vienas, su dviem šunimis. Oficialiai niekur nedirbo, kartais padirbdavo atsitiktinius darbus pas aplinkinius ūkininkus. Kaltinamasis sakė, jog tada buvo registruotas darbo biržoje, bet pinigų negaudavo, buvo socialiai remtinas. Sugalvojo sodyboje auginti kanapes savo reikmėms. Nemokėjo jų tiksliai auginti. Kaltinamasis pareigūnams sakė, kad prieš tris metus buvęs Australijoje, ten, anot jo, kanapes augino legaliai pas draugą. Sugalvojo ir sodyboje užsiauginti kanapių, tiesiog eksperimentavo. Sėklų įsigijo iš nepažįstamo asmens Vilniuje. Kaltinamasis pateikė savo versiją ir dėl rastų sodyboje ginklų. M. Z. teigė, jog minėtus ginklus laikė savigynai – pistoletą buvo įsigijęs dar tais laikais, kai jam nereikėjo net leidimo įsigyti ir laikyti tos kategorijos ginklams, o medžioklinį šautuvą buvo nusipirkęs Kaune turguje. Kaltinamasis taip pat papasakojo ir apie kitas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas. Kaltinamieji V. E. ir E. Š. per ikiteisminį tyrimą pareiškė, kad  savo kaltės nepripažįsta. 

Neteisėtu kanapių auginimu, ir pasikėsinimu neteisėtai disponuoti labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų kaltinami visi trys šiauliečiai.

Artimiausias teismo posėdis numatytas spalio 7 d. 13.15 val.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Vytautas Jončas
Šiaulių apygardos teismo
pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida
Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai
Mob. +37067316371
El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt