lt
En

Teismų pranešimai spaudai

UAB „Kraujo donorystės centras“ bankrotas pripažintas tyčiniu

2014.10.08

Trečiadienį Kauno apygardos teisme buvo paskelbta nutartis UAB „Kraujo donorystės centras“ bankroto byloje. Teismas nutarė pripažinti įmonės bankrotą tyčiniu.

Prašymą pripažinti UAB „Kraujo donorystės centras“ bankrotą tyčiniu pareiškė kreditorių įpareigotas šios įmonės bankroto administratorius.

Teismas nustatė, kad įmonės vadovas nevykdė arba netinkamai vykdė įstatymuose bei įmonės steigimo dokumentuose jam nustatytas pareigas, susijusias su įmonės valdymu. Gana dažnai buvo sudaromi nuostolingi ir bendrovei ekonomiškai nenaudingi sandoriai, tarp jų ir paskolų suteikimas pačiam įmonės vadovui, jo giminaičiams, brangaus turto, kurį naudojo vadovas ir jo giminaičiai, įgijimas, vadovas įmonės lėšas naudojo asmeniniams poreikiams, dėl to nebuvo laiku atsiskaityta su įmonės kreditoriais. Taip pat teismas konstatavo, kad atliekant neteisėtus mokėjimus atskiriems kreditoriams buvo suteikta pirmenybė prieš kitus bankrutuojančios įmonės kreditorius, taip pat bendrovės vadovas neįvykdė pareigos inicijuoti bankroto bylos iškėlimą įmonei.

Teismas taip pat pripažino, kad uždarosios akcinės bendrovės „Kraujo donorystės centras“ veiklą iki bankroto bylos iškėlimo savarankiškai organizavo šios įmonės buvęs vadovas ir akcininkas Artūras Jonas Venslauskas, kuris ir yra laikytinas atsakingu už įmonės veiksmus ir įmonėje susidariusią padėtį.

Kauno apygardos teismas bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Kraujo donorystės centras“ iškėlė 2013 m. balandžio 30 d. nutartimi. Ši teismo nutartis įsiteisėjo 2013 m. birželio 27 d., Lietuvos apeliaciniam teismui atmetus buvusio įmonės vadovo A. J. Venslausko atskirąjį skundą ir palikus nepakeistą Kauno apygardos teismo 2013 m. balandžio 30 d. nutartį.

Kreditoriai nutarė įpareigoti administratorių kreiptis į teismą su prašymu pripažinti UAB „Kraujo donorystės centras“ bankrotą tyčiniu jau pirmajame, 2013 m. gruodžio 18 d. vykusiame, BUAB „Kraujo donorystės centras“ kreditorių susirinkime.

Nutartis per 7 dienas nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informaciją pateikė:
Gintarė Veželytė
Kauno apygardos teismo pirmininko
padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 37) 78 71 93
Mob. 8 646 93478
El. p. gintare.vezelyte@kat.lt
www.kat.lt