Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už bandymą papirkti pareigūną – 5 000 eurų bauda

2022.06.14

Panevėžio apylinkės teisme nuteistas biržietis, bandęs papirkti Aplinkos apsaugos departamento  darbuotojus.

Kaip rašoma bylos medžiagoje, už tai, kad nereikėtų laikyti medžioklės egzamino teorinės dalies I. J. siūlė 500 ir 1 000 Eur kyšius Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Dėl siūlomų kyšių aplinkosaugininkas kreipėsi į STT, kur buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo.

„Nuteistasis tyčia padarė apysunkį nusikaltimą, tačiau yra neteistas, dirba ir prisipažino nusikaltęs, tad jam skirta švelniausia bausmė – bauda, kurios dydis nustatytinas artimas minimaliam“, – sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Skaistė Viburytė-Jasiukėnienė.

Teismas biržietį I. J. pripažino kaltu dėl bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento darbuotojus ir skyrė 7 500 Eur baudą. Kadangi I. J. prisipažino nusikaltęs ir byla baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, bausmė sumažinama trečdaliu iki 5 000 Eur, o išskaičius laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, skirta galutinė 4 900 Eur bauda.

Teismo baudžiamasis įsakymas įsigalioja per 14 dienų, jei nepareikalaujama surengti bylos nagrinėjimo teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Irma Gritėnienė
Panevėžio apylinkės teismo
pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida  ir  visuomene)
Tel. (8 45) 431878, 8 686 56977
Laisvės a. 17, LT-35200 Panevėžys
Panevėžio apylinkės teismas
www.facebook.com/LietuvosTeismai