lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už melagingus parodymus – baudos

2015.03.25

Šakių rajono apylinkės teismas 2 asmenims paskyrė baudas už melagingus parodymus.

Šakių rajono apylinkės teismas 2015 m. kovo 17 d. dviem asmenims paskyrė 289 Eur dydžio baudas už tai, kad apklausiami liudytojais administracinių teisės pažeidimų byloje davė melagingus parodymus.

Teismas nustatė, kad N. K. ir S. Z. teismui pateikė žinomai melagingus parodymus. Abu asmenys liudijo, jog J. S. būdama neblaivi nevairavo transporto priemonės. Liudytojai paaiškino, jog automobilyje pasibaigus degalams, J. S. kartu su N. K. automobilį tik įstūmė į kiemą ir išėjo nusipirkti degalų. Nusipirkusios degalų ir alaus, bandė kurti automobilį, jam neužsikūrus, sėdėjo automobilyje ir gėrė, kol atvažiavo policija. Pažeidėjai aiškino, kad teismui nemelavo.

Šie liudytojų paaiškinimai prieštarauja Šakių rajono apylinkės teismo 2014 m. lapkritį administracinių teisės pažeidimų byloje nustatytoms aplinkybėms. Teismas nustatė, jog J. S. vairavo transporto priemonę būdama neblaivi (nustatytas sunkus neblaivumo laipsnis), ir už šį pažeidimą skyrė nuobaudą. Jau šioje byloje pažeidėjos draugų N. K. ir S. Z. duoti parodymai vertinti kaip šališki ir melagingi, siekiant padėti pažeidėjai išvengti administracinės atsakomybės.

Skirdamas nuobaudas, teismas atsižvelgė į pažeidimo pobūdį, pavojingumo laipsnį, į tai, kad nenustatyta pažeidėjų atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių, ir skyrė įstatyme numatytą baudos minimumą.

Teismo priimti nutarimai per 20 dienų nuo jų priėmimo dar gali būti skundžiami Kauno apygardos teismui.

Audronė Matusienė
Šakių rajono apylinkės teismo administracijos sekretorė
Tel. (8 345) 60270,
el. p. Audrone.Matusiene@teismas.lt