Skip to content
logo
lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už muštynes degalinėje vyrui apribota laisvė

2014.01.20

Penktadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 30 m. D. Š. buvo kaltinamas už degalinėje sukeltas muštynes, kurių metu nežymiai sužalojo vyrą. Nuteistasis įpareigotas šešis mėnesius būti namuose nuo 22 iki 6 val., išskyrus laiką, susijusį su darbu, ir atlyginti nukentėjusiajam 1 tūkst. litų neturtinės žalos.

 Konfliktas tarp vyrų įvyko pernai birželio 19 d. popietę vienoje Klaipėdos degalinėje. Teisme D. Š. teigė, kad, einant sumokėti už degalus, nukentėjusiojo vairuojamas automobilis vos jo nepartrenkė. Priėjęs prie vairuotojo, nuteistasis su juo apsižodžiavo. Nukentėjusysis nurodė, kad D. Š. pats sukėlė konfliktinę situaciją – išėjo į kelią prieš automobilį ir nesitraukė.

Vėliau vyrai susitiko degalinės prekybos salėje. D. Š. tikino, kad buvo įžeistas nepagarbiu žodžiu, todėl iš pykčio sumušė nukentėjusįjį. Teisme liudijęs degalinės darbuotojas patvirtino, jog automobilio vairuotojas, priėjęs prie D. Š., pradėjo vartoti necenzūrinius žodžius.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad nuteistasis degalinės patalpose, matant pašaliniams asmenims, įžūliais veiksmais pažeidė viešąją tvarką ir sutrikdė visuomeninę rimtį. Priteisiant nukentėjusiojo naudai neturtinę žalą, atsižvelgta, kad jis, reikšdamas pretenzijas netinkamu būdu, iš dalies pats išprovokavo muštynes.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Informaciją pateikė:
Kęstutis Butvydas
Klaipėdos miesto apylinkės teismo
atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene
Tel. (8 46) 47 47 73,
el. p. kestutis.butvydas@teismas.lt