lt
En

Teismų pranešimai spaudai

Už piktnaudžiavimą tarnyba nuteistas R. Medzveckas mokės mažesnę baudą

2015.11.27

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbė, kad nėra abejonių, jog buvęs Pakruojo rajono mero pavaduotojas Romas Medzveckas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdamas asmeninės naudos.

Teismo teigimu, R. Medzvecko kaltė dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, iš P.I. neatlygintinai priėmus skardinę stogo dangą ir kišusis į valstybės tarnautojo veiklą, įrodyta pirmosios instancijos teismo nuosprendyje aptartais įrodymais.

Kita vertus, R. Medzvecko prašymą A. B. suteikti transportavimo paslaugą šiaudų granulėm, gautoms iš P. I., atvežti ir pasinaudojimą šia paslauga teismas nepagrįstai vertino kaip piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, t. y. nurodymą atlikti tuos veiksmus, pasinaudojus savo, kaip vietos valdžios atstovo, statusu ir įtaka, nes ne kiekvienas pažeidimas turi būti vertinamas kaip nusikalstamas. Dėl to mažinama kaltinimo apimtis ir keičiama R. Medzveckui paskirta bausmė. Nagrinėjamu atveju kišimasis į valstybės tarnautojo veiklą yra pradėto piktnaudžiavimo, neatlygintinai priėmus skardinę stogo dangą, tęsinys, ir ši veika atskirai neturi būti kvalifikuojama.    
Nors tarp neatlygintino skardinės stogo dangos priėmimo 2011 m. gruodžio mėnesį ir kišimosi į valstybės tarnautojo veiklą 2012 m. rugpjūčio mėnesį praėjo gana nemažas laiko tarpas, pastaroji veika laikytina piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi tęsiniu.

Įvertinęs R. Medzvecko sveikatos būklę, taip pat faktą, kad sumažinama piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi apimtis, Teismas nusprendė sumažinti jam paskirtos baudos dydį iki 170 MGL (6400,5 Eur). Anksčiau jam buvo skirta 200 MGL dydžio bauda ir atimta teisė trejus metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Primename, kad R.Medzveckas iš Lygumų žemės ūkio bendrovės pirmininko neatlygintinai gavo 251 kv. m. stogo dangos. Šią 11 tūkst. 254 litų vertės stogo dangą vicemeras panaudojo savo namo remontui. Už tai vicemeras pasirūpino, kad būtų pritarta šio asmens bendrovės pateiktam projektui. 2012 m. pabaigoje R. Medzveckas iš šio asmens gavo kelias tonas šiaudų granulių, kurias vicemeras paprašė jam atvežti tarnybiniu transportu.

Apeliaciniame skunde R. Medzvecko gynėjas siekė įrodyti, kad R. Medzveckas nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis (bylos Nr. 1A-154-177/2015) dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.apeliacinis.lt. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kristina Petrošienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
(atstovė spaudai)
Tel. 8 70 663 230
Mob. 8 652 56655
el. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt

Įvykių ir renginių kalendorius

Naujienų prenumerata

Sekite mus